Hlavná stránka

>

Správy

>

Elán sa pripravuje na najväčší a posledný koncert turné Živých nás nedostanú

Elán sa pripravuje na najväčší a posledný koncert turné Živých nás nedostanú

22.09.2017 - 15:00 | redakcia

Open air turné legendárnej kapely Elán vyvrcholí 13. októbra na futbalovom štadióne City Aréna v Trnave. Elán sa do Trnavy vráti po 20 rokoch a bude prvým domácim interpretom, ktorý odohrá samostatný koncert v momentálne najmodernejšej futbalovej aréne na Slovensku.


Turné Živých nás nedostanú odštartovalo minulý rok 23. septembra koncertom v Karlových Varoch. Venované je rovnomennému aktuálnemu albumu, ale aj platni Hodina slovenčiny z roku 1985.

"V playliste je 27 skladieb, koncert trvá skoro dve hodiny, závisí aj od toho, ako budú ľudia tlieskať, aby boli nejaké prídavky. Na každom koncerte bola Vymyslená, ostatné skladby variujeme podľa typu programu. Sú tam pesničky z posledného albumu, a zároveň je to aj spomienka na tridsiate výročie vydania platne Hodina slovenčiny, takže aj z tejto platne je tam viacej vecí. Po tých rokoch urobiť koncert, aby sa povedalo, že je iný, je ťažké, ľudia chcú stále počuť tie isté pesničky," uviedol na štvrtkovom stretnutí skupiny s médiami Vašo Patejdl.

Na koncerte zaznejú najväčšie hity Elánu, no priestor dostane napríklad aj skladba Zvláštny smútok víťazov, ktorú kapela zaradila na koncertný playlist len prednedávnom. "Tá skladba má geniálny text, ktorý spolu s názvom skladby hovorí za všetko. Je to naozaj taký zvláštny smútok, keď človek dosiahne to, o čo sa snaží a je dôležité nestrácať nádej a ďalšie méty. My sme tie méty našťastie vždy mali a ešte nejaké aj máme," dodal autor a interpret záverečnej pesničky spomínaného albumu Hodina slovenčiny.


Aparatúru a pódium privezie desať kamiónov

Na futbalovom trávniku v City Arene bude postavená open air scéna s rozmermi 45 metrov (šírka), 30 metrov (hĺbka) a 18 metrov (výška). Na tejto scéne môžu diváci očakávať 200 štvorcových metrov pohyblivých LED panelov, na ktorých budú premietané rôzne zostavy k jednotlivým skladbám. Všetko to do Trnavy prinesie spolu desať kamiónov a len na postavenie scény bude potrebných 120 ľudí. Navyše na ozvučenie bude použitý systém K1, ktorý je zárukou najvyššej kvality zvuku a patrí medzi svetovú akustickú špičku. Spolu s pripravenou projekciou divákom prinesie mimoriadny zážitok.

Koncert sa uskutoční v piatok trinásteho, no líder kapely Jožo Ráž je s takýmto termínom úplne spokojný. "Trinástka je moje šťastné číslo a je to aj dátum mojej svadby s mojou manželkou, takže mne to absolútne vyhovuje," povedal s úsmevom počas tlačovej konferencie.

Elán na tlačovej konferencii, 21.9.2017

Očakávajú až 16-tisíc divákov

Organizátori podujatia apelujú na návštevníkov, aby na koncert prišli v dostatočnom časovom predstihu. "Očakávame totiž viac ako 16-tisíc účastníkov, a keďže ide o piatok večer, doprava na miesto bude iste katastrofálna. Brány štadióna sa však otvárajú už o 17-tej hodine, takže chceme návštevníkov poprosiť, aby na koncert prišli s časovou rezervou," povedala PR manažérka podujatia Andrea Čurná.

Prvých fanúšikov a fanúšičky zabaví už polhodinu po piatej skupina Everlong, po nich sa na pódiu predstaví kapela Seventh Weapon. Medzi jednotlivými koncertmi pripravili organizátori i súťaže a ďalší sprievodný program.

Samotná skupina Elán sa predstaví v zložení Jožo Ráž (spev, basgitara), Jano Baláž (spev, gitara), Vašo Patejdl (klávesy, spev), Peter Farnbauer (gitara, spev), Ľubo Horňák (klávesy), Števo Bugala (bicie) a trojčlenná dychová sekcia Rišo ŠimurkaMartin Haas a Samo Šimek.

Prečítajte si tiež:

Elán oslávi 50 rokov. Chystá osem veľkých koncertov a sľubuje prekvapenia

Textár Ľuboš Zeman: "Slovenská hudba textovo upadla. Iba myšlienky nestačia"

Zdroj: SITA, TASR
Foto: archív kapely (titulná fotografia), SITA/Štefan Laktiš (foto v článku) 


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti