Hlavná stránka

>

Správy

>

Novinka kapely King Shaolin vám rozjasní deň. Narodil sa im netradičný vizuál

Novinka kapely King Shaolin vám rozjasní deň. Narodil sa im netradičný vizuál

22.09.2017 - 11:00 | redakcia

Bratislavská skupina King Shaolin poňala druhý videoklip zo svojho nového albumu Play Against The Rules originálne a osobne. Rovnako ako samotná pieseň Born Free! je totiž pre hudobníkov odrazom ich života a slobody.


V novinke môžete vidieť členov kapely od narodenia až po súčasnosť, ich fotky, prvé dotyky s hudbou a hudobnými nástrojmi, či zábery z koncertov aj mimo nich. A všetko to hravým spôsobom dotvárajú a spestrujú farebné animácie, o ktoré sa postaral hudobne aj vizuálne talentovaný člen kapely, basgitarista Norbert Neuschl.

"Pri príležitosti päťročnice kapely sme sa rozhodli vytvoriť klip, ktorý by zachytil a predstavil divákovi toto obdobie. Životom kapely žijeme intenzívne už pomaly šiesty rok a naozaj veľmi veľa sme toho spoločne zažili. Zahrali sme viac ako 400 koncertov, vydali dva albumy a jedno EP a najazdili tisíce kilometrov. Skladba Born Free! je oslavou života, a preto sme sa rozhodli, že z videomateriálov, ktoré sme nazbierali za posledné roky, urobíme časozberný klip. Na scenári sme pracovali s našim manažérom a mentorom Lumírom Matim a tvorcom diela Norbertom Neuschlom," približuje námet klipu spevák Dominik Štofko.


Práca profesionála s veľkým osobným vkladom

Norbert Neuschl okrem hrania v kapele stojí aj za umeleckou značkou NEUSCHL. Diela tohto kreatívneho tímu sa objavili na viacerých výstavách po celom Slovensku a Norbert už spolupracoval s viacerými umelcami na rôznych hudobných a výtvarných projektoch, vrátane tvorby animovaných videoklipov. Ako však priznáva, pracovať na klipe pre vlastnú kapelu nebolo jednoduché.

"Bolo oveľa náročnejšie vytvárať komplexné dielo pre vlastnú kapelu, ako keď pracujem pre klienta, s ktorým ma nespája spoločná minulosť. Vyžaduje to oveľa osobnejší vklad. Avšak mám rád výzvy a samozrejme aj kapelu," vyjadril svoje pocity Norbert Neuschl. Jeho rukopis kresby je vo videu citeľný a dodáva klipu osobitý umelecký ráz. Prelínanie kreslenej animácie s archívnymi zábermi dodáva videu na dynamike a taktiež poukazuje na slobodnú myseľ, o ktorej Dominik v piesni Born Free! spieva.

Dieťa je v každom z nás

"Každý človek sa rodí s úplne čistým štítom a od prvej sekundy sa formuje jeho osobnosť a názory, ktoré sú ďalej pečatené jeho činmi. Myslím, že je to niečo, čo stojí za zamyslenie, ak chce človek robiť svet lepším," prezradil autor skladby a spevák Dominik Štofko. "Paradoxom je, že táto skladba sa dostala na album veľmi nečakane a úplne na poslednú chvíľu. A dnes sme nesmierne radi, že sme ju vybrali ako singel a dočkala sa tohto pre nás hodnotného vizuálu," dodal kapelník Michal Neffe.

King Shaolin ročne odohrajú viac ako 90 koncertov. V druhej polovici septembra čakajú kapelu ďalšie koncerty po celom Slovensku. Okrem toho k päťročnici kapely chystá slovenské klubové turné, ktoré sa bude konať na jar 2018.

Prečítajte si: Kapela King Shaolin: "Keď človek niečo chce, srdce to priťahuje ako magnet"

Najbližšie koncerty King Shaolin:

23. 9 - Bratislava, Eurovea - DM Ženský beh
30. 9 - Praha, You Fest Óčko
1. 10 - Stupava, Dni zelá
7. 10 - Bratislava, Oktoberfest

Album Play Against The Rules môžete počúvať na Deezeri:Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Marco Maserati. Viac sa o kapele dozviete na oficiálnych stránkach www.kingshaolin.com a www.facebook.com/kingshaolinmusic.

Foto: Norbert Neuschl


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti