Hlavná stránka

>

Správy

>

Opus vydáva kompiláciu 40 piesní Beáty Dubasovej - Najväčšie hity 1985-2020

Opus vydáva kompiláciu 40 piesní Beáty Dubasovej - Najväčšie hity 1985-2020

22.10.2020 - 14:00 | redakcia

Nová výberovka na slovenskom hudobnom trhu mapuje zaujímavú kariéru speváčky, ktorá začala tak trochu nenápadne v tieni známejších kolegýň. Postupne si však získala pevné a trvalé miesto medzi stálicami slovenskej populárnej hudby a hoci dnes opäť nepatrí medzi najsledovanejšie hviezdy, zostáva rešpektovanou a sympatickou súčasťou domácej scény.


Kompiláciu s názvom Beáta Dubasová - Najväčšie hity 1985-2020 zostavil editor Juraj Čurný a už podľa zoznamu skladieb je jasné, že doteraz najkomplexnejšie vystihol všetky speváčkine výrazové polohy od ľahkých hitových popevkov až po hlbšie, lyricky ladené výpovede.

Univerzálna interpretka aj autorka

"Dobrých popových pesničiek nie je nikdy dosť. Túto skutočnosť som si uvedomil pri príprave tejto kompilácie zostavenej z repertoáru speváčky, s ktorou sme dlhoroční priatelia. Oproti tým predchádzajúcim je však najveľkorysejšia a na ploche 2CD ponúka, symbolicky v roku 2020, 2x20 pesničiek Beáty Dubasovej," komentuje Juraj Čurný výber piesní.

"Beáta Dubasová je pre mňa symbolom výbornej a univerzálnej popovej speváčky, čoho dôkazom je aj pozoruhodne široký menoslov skladateľov a textárov, ktorí sú podpísaní pod jej pesničkami. Aby som bol presný - nájdete tu 14 skladateľov a 12 textárov. Treba však vyzdvihnúť aj autorský talent samotnej Beáty, ktorá je za hlavnou trojicou Patejdl-Danišovič-Spišiak, čo sa týka počtu autorských kreditov, na štvrtom mieste."


"Všetky piesne na tomto 2CD preveril čas. Ani v mojom najtajnejšom sne by ma v začiatkoch mojej kariéry, pri nahrávaní prvých hitov ako Maznáčik či Účesy, nenapadlo, že tieto pesničky môžu prežiť vyše 35 rokov a stále ich ľudia budú poznať, milovať a žiadať odo mňa na koncertoch a dá sa povedať, že budú mojím poznávacím znamením," hovorí s pokorou Beáta Dubasová.

"Keďže od mojej ostatnej výberovky uplynulo už dosť času, tak som často od svojich fanúšikov a poslucháčov bola konfrontovaná otázkami o novej výberovke. Som rada, že vydavateľstvá Opus a Warner Music využili svoj bohatý archív a dali šancu až 40 pesničkám. Výber nebol ľahký, lebo všetky tieto piesne sú ako moje deti a ťažko je vyberať a uprednostniť niektoré viac, iné menej... Všetky som nahrávala s láskou a nadšením, najlepšie ako som v tom čase dokázala, ale, ako to už býva, niektoré z nich možno nemali na ceste éterom za poslucháčmi také šťastie."


"Teší ma, že úlohy dramaturga sa vynikajúco zhostil Juraj Čurný, ktorý ma dobre pozná, je mojím dlhoročným priateľom a v tomto smere je naozaj skutočným odborníkom. Obaja sme si najskôr samostane premysleli, ktoré skladby by sa tam mali objaviť, neskôr sme sa stretli a myslím, že sme sa takmer úplne zhodli. Okrem chronicky známych hitov, zozbieraných z mojich všetkých LP platní a CD, som rada, že sú tu zaradené aj piesne z nášho detského albumu Peter, Vašo a Beáta deťom, pretože aj tento album je u mojich dnes už dospelých poslucháčov nesmierne obľúbený a cenený."

"Na druhom CD sme si dovolili ponúknuť aj bonbóniky v podobe troch ešte nikdy nevydaných skladieb na žiadnom CD, ale tiež piesne, ktoré sa nám javili zaujímavé a nadčasové: hudbou aj textami, či prevedením. Zároveň sa chcem poďakovať všetkým skladateľom, textárom, hudobníkom a spevákom, ale aj iným spolupracovníkom, ktorí so mnou na týchto nahrávkách za tie roky spolupracovali. Vám, milí fanúšikovia a poslucháči ďakujem za Vašu celoživotnú priazeň a zároveň želám príjemné počúvanie!" uzatvára 57-ročná speváčka.


Zoznam skladieb na 2CD Beáta Dubasová - Najväčšie hity 1985-2020:

CD1:

1. Prvý a posledný
2. Šumienky z Polomu
3. Vráť mi tie hviezdy
4. Večná
5. Svet na nočný prúd
6. Cháp ma
7. Ako chutí ráno
8. Za dverami mojej izby
9. Dievča z reklamy
10. Muzikantské byty
11. Rozmarný
12. Prvá dáma
13. O jedno sa bojím
14. Vzlietni
15. Ten príbeh je preč
16. Malá horká čokoláda
17. Pár vianočných slov
18. Účesy
19. Úschovňa pohľadov
20. Sme také, aké sme
 
CD2:
1. Som
2. Kým pri nás láska spáva (remix)
3. Niekto ako ja
4. Múzeum strát
5. Minúta ticha
6. Oriešky
7. Cukráreň smiešností
8. Deň naopak
9. Náladová
10. Polnočné stopy
11. Už dávno viem
12. Siroty vlastných detí
13. Rovnaké večery
14. Krajšia od slnka
15. 7 dní
16. Ježiško je v každom z nás
17. Šálka z porcelánu
18. 4 tony, 1 gram
19. Psychologické testy
20. Maznáčik

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music. Tlačovú správu sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti