"K našej spolupráci sme sa dostali pomerne dosť neskoro, vzhľadom na to, ako dlho sa poznáme. Tak som jedného dňa napísal pieseň, v ktorej som od Petra chcel vedieť ako to je, lebo ja som stále ešte ten mladý a neskúsený, to je ten hlavný motív našej spoločnej piesne Chcel by som vedieť. Som naozaj veľmi rád, že s tým súhlasil, a že sme ju aj nahrali," hovorí o vzniku skladby Adam Ďurica.

"Pravdupovediac, my sme na tom robili už strašne dlho, ale ono sa to pieklo na takom malom, pomalom ohníčku. Postupne sa nám všetko začalo viac a viac prepájať cez hudobníkov, s ktorými účinkujeme, mali sme v kapelách a do dnešných dní máme. A keďže sme obaja muzikanti, speváci, robíme pesničky, vidíme svet rovnakými očami, takže to celkom prirodzene vyústilo do tejto podoby," pripája sa Peter Lipa.

Ak by ste však pri tejto spolupráci čakali akýsi prienik medzi rádiovým pop rockom a jazzom, budete prekvapení. Je tvrdšia než väčšina tvorby Adama Ďuricu, a v Lipovom prípade ide o ešte väčšie vybočenie z jeho štandardného zvuku. O obrazovú podobu skladby sa postaral Laco Rychtárik. Zachytáva proces vzniku piesne a okrem spevákov sa v nej ukáže aj Matej Turcer. Ten sa postaral o finálny mix a mastering skladby.

"Okrem toho, že máme túto novinku, tak pre mňa bolo ďalším krokom urobiť spoločné koncerty. V mojej kapele sú teraz Oskar Rózsa, Marcel BuntajEugen Vizváry, čo sú všetko hudobníci, ktorí s Petrom už hrali a dlho ho sprevádzali na koncertoch. Takto sa nám podarilo vytvoriť most, ktorý nás dal dohromady," prezrádza Adam Ďurica.

"Sme nielen muzikanti, ale aj kamaráti, zahráme si spoločne dobrú hudbu, čo nás teší a hlavne stále baví. Bude to 'limitka' koncertov a bude ich päť. Yačneme už na začiatku apríla v klube Blue Note v Novom Meste nad Váhom, pokračujeme Trenčín, Topoľčany, Liptovský Mikuláš a Prešov. Srdečne tak pozývame všetkých, aby si to prišli spoločne užiť s nami," dodáva.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Správu sme upravili a doplnili.