Po odchode z vydavateľstva RCA Records, v ktorom skupina vydala svojich prvých osem štúdiových albumov, ohlasujú Kings Of Leon vydanie prvej nahrávky pod značkou Capitol Records. Pilotným singlom z pripravovaného albumu Can We Please Have Fun, ktorý vyjde 10. mája, je singel Mustang, ku ktorému formácia zverejnila aj sprievodný videoklip.

Zmena vydavateľa pre skupinu znamenala zbavenie sa akéhokoľvek tlaku. Vďaka tomu nahrali piesne, v ktorých si dovolili byť hudobne zraniteľní. "Nemali sme žiadny tlak od vydavateľstva ani nič podobné. Dalo nám to slobodu pokúsiť sa urobiť niečo skvelé bez toho, aby sme museli myslieť na čokoľvek iné okrem hudby," vysvetlil Jared Followill. "Dokázali sme to pripraviť presne tak, ako sme chceli," súhlasil Nathan. "To bolo pre nás veľké pozitívum."

Hoci sa Kings of Leon novou nahrávkou vracia k svojim drsnejším rockovým koreňom, zvukovo naberajú nové obrátky a oslobodení od akýchkoľvek očakávaní nahrali album, ktorý vždy chceli nahrať. "Keď máte kapelu, vzniká puto ako žiadne iné. Keď máte rodinu, tiež vzniká puto ako žiadne iné. My máme obe. Keď do niečoho vložíme energiu, kto nás zastaví? Kto, okrem nás?" dodáva frontman Caleb Followill, ktorý sa vyznal, že išlo o najpríjemnejšie nahrávanie, akého sa kedy zúčastnil.

Vydanie albumu je naplánované na 10. mája. Skupina ním otvára novú éru a sľubuje experimenty so zvukom a množstvo zábavy. Album bol produkovaný novým spolupracovníkom skupiny Kidom Harpoonom.

Text: Hudba.sk (zdroj: Nme.com + Universal Music)