Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Mairee v letnom hite Hocikam spojil tri silné mená slovenskej rapovej scény

VIDEO: Mairee v letnom hite Hocikam spojil tri silné mená slovenskej rapovej scény

23.07.2020 - 13:00 | redakcia

Majself, Čistychov alias Čis T a Mišo Biely sú mená, ktoré fanúšikom slovenského hip-hopu netreba špeciálne predstavovať. Trojica sa stretla v jednej skladbe netradične vďaka dídžejovi a producentovi tanečnej elektroniky Miroslavovi Svatému, známemu pod prezývkou Mairee. Novinka sa volá Hocikam a je výzvou k užívaniu si leta v latino štýle.


Mairee sa dostal do pozornosti širšej verejnosti najmä vďaka skladbe Papapa z roku 2017, ktorej videoklip má dnes viac ako 14 miliónov prehratí. Skladba, v ktorej spojil klubovú elektroniku s chytľavými latino rytmami, znamenala veľký zlom v jeho kariére, tú však iba mesiac po jej vydaní pribrzdila vážna autonehoda. Už pol roka po nej sa však obľúbený dídžej vrátil na scénu vo veľkom štýle svojou najväčšou párty v Inchebe a odvtedy fanúšikov pravidelne zásobuje novými trackmi.

Tie boli štýlovo orientované najmä na tanečné kluby, no teraz sa rozhodol opäť inšpirovať latinom a zamieriť tak do mainstreamovejších vôd. Úspech skladby Hocikam je zaručený vďaka spolupráci s trojicou Majself, Čis T a Mišo Biely. Novinka, ktorá by sa mala koncom roka objaviť aj na Maireeho pripravovanom albume s názvom Prepojení, mala premiéru len včera, no už má viac než 30-tisíc prehratí a je veľmi pravdepodobné, že sa stane hitom aj v komerčných rádiách.


Reakcia na jarnú karanténu

Skladba Hocikam vznikla ešte na jar počas obdobia karantény, kedy Mairee poslal hudobný podklad Majselfovi. Ten okamžite zareagoval názvom skladby, ktorý v čase najväčších obáv zo šíriaceho sa koronavírusu vyjadroval túžbu odísť kamkoľvek, hocikde, hocikam... "Bolo to vtedy pre každého umelca ťažké obdobie, ale keď som si vypočul hudbu od Maireeho, pustil som sa okamžite do slohy, keďže ja si idem tieto melodické linky s prvkami latino. Vtedy som akurát premýšľal nad tým, kedy to konečne skončí a vypadneme niekam, preto mi napadol názov skladby, ktorý sa mi navždy bude spájať s tým pocitom, že sme nemohli ísť nikam a verím, že už to ani nezažijeme," vysvetľuje raper. 

Ako dodáva, nie je to ich posledná spolupráca a Mairee sa objaví aj na jeho albume, ktorý takisto vyjde koncom roka. "Som nesmierne rád za spoluprácu s týmto skvelým umelcom. Pracovalo sa mi s ním vynikajúco, o jeho profesionálnom prístupe môžem povedať, že doteraz som sa nestretol s takouto kvalitou od prvého kontaktu až po realase finálneho mastru a postprodukcie klipu," pochvaľuje si Majself. Rovnako ako on, aj Čis T a Mišo Biely majú k latino štýlu blízko a jeho tvorbe sa venujú už dlhšie, takže táto spolupráca ani z ich strany nemohla dopadnúť zle.

Ako vysvetľuje Mairee, každý z trojice hostí si napísal svoj text sám. Jeho jedinou podmienkou bolo zachovať štruktúru a timing refrénu a slôh. "Hudobníkom by sa nemali dávať mantinely, lebo tým by sme ich mohli pripraviť o kreativitu a originalitu. To, čo cítia z mojej hudby, som chcel počuť v ich texte, čo sa podľa mňa podarilo na výbornú. Majself dal neskutočnú úvodnú slohu, Mišo Biely refrénom dodal tú pravú letnú náladu a Čis T to podčiarkol exotickým latino vibeom v slohe. Keď som počul toto spojenie prvýkrát, vedel som, že lepšie som si nemohol vybrať, má to všetko, čo letný hit potrebuje," teší sa Mairee.

Gogo a DJ Mairee, nakrúcanie videoklipu HocikamGogo a Mairee, nakrúcanie klipu Hocikam

Slnečný videoklip v Gogovej réžii

Po dokončení skladby bolo jasné, že v jej vizuálnom stvárnení nesmie chýbať slnko, voda, dievčatá a autá symbolizujúce slobodné cestovanie. O réžiu sa postaral Daniel "Gogo" Štrauch, ktorý sa mihne aj v klipe. S Maireem na jeho videách spolupracuje už od minulého roka.

"Nemohol som si vybrať lepší tím, než mám teraz. S Gogom sa mi spolupracuje neskutočne dobre, lebo moju predstavu o klipe ku každej skladbe vie precítiť tak, že finálny výsledok je absolútne dokonalý a ani jedna vec od neho nie je rovnaká či klišé. U neho slovo 'nedá sa' neexistuje a ide aj cez tie najväšie vizuálne limity, ktoré je u nás niekedy ťažké zrealizovať. Som nesmierne rád, že ma podporuje nielen pracovne, ale aj ako kamarát, ktorý nemá problém si zahrať v klipe, keď to tak cíti," hovorí dídžej a producent o spolupráci so svojím dvorným režisérom.

O celkový strih videoklipu, postprodukciu a hlavnú kameru sa postaral Lukáš Kolenič a produkciu zastrešila Nikol May. "Neviem sa dočkať na reakcie od ľudí a dúfam, že sa nám podarí im touto skladbou spríjemniť leto 2020 čo najviac. Zároveň dúfam, že skladba Hocikam bude dobrým úvodom pre pripravovaný album Prepojení, v ktorom chcem spájať nespojiteľné a ukázať (nielen) mojim fanúšikom môj vzťah k hudbe aj trocha v inom svetle, ako ma možno videli doteraz," uzatvára Mairee.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Jana Trellová. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Novinky dídžeja Maireeho môžete sledovať na Facebooku a Instagrame.

Foto: Matúš Zeťák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti