Hlavná stránka

>

Správy

>

Steven Vagovics vydáva svoj štvrtý sólový album Better Days

Steven Vagovics vydáva svoj štvrtý sólový album Better Days

23.11.2021 - 11:00 | redakcia

Hudba v pop rockovom štýle, jemné balady a rockové piesne s podobným zvukom ako mali The Beatles. Slovenský spevák a hudobník Steven Vagovics debutoval na hudobnej scéne ešte v roku 2014 s prvým oficiálnym singlom Perfect Time. Odvtedy stihol vydať štyri sólové albumy a jednu kompiláciu. Najnovší album Better Days vyšiel v piatok 19. novembra.


Ako názov napovedá, album sa snaží svojou podstatou ľuďom poskytnúť nádej na lepšie dni, na svetlú budúcnosť a prekonanie momentálnych ťažkostí vo svete. "Už sú to pomaly dva roky, čo znášame túto nepríjemnú pandémiu a ako jeden z dôsledkov lockdownu som cítil aj väčšiu potrebu skladať nové piesne, ktoré sú vo svojej podstate optimistické," vysvetlil Steven Vagovics.

"Celý čas od začatia pandémie mi letia hlavou myšlienky o akýchsi lepších dňoch v budúcnosti, keď už bude pandémia prekonaná a svet sa bude môcť vrátiť do dobrého stavu. Viac-menej jedinou útechou v týchto časoch sú nové kvalitné seriály, filmy a samozrejme aj hudobné albumy. Ich konzumácia sa pochopiteľne zvýšila, keďže trávime viac času doma. Tým pádom som si povedal, že by to bol výstižný názov pre môj nový album – svetlo na lepšie časy," vysvetľuje spevák.


Na produkcii albumu pracoval Steven Vagovics sám. Pomohla mu k tomu spolupráca s argentínskym bubeníkom Santiagom Ortolom, ktorý mu do albumu nahral akustické bicie. Na albume je 10 skladieb, z ktorých ako single vyšli piesne Little Boy, If You Wanna Be Mine a People Need Love. "Ako vždy, mojimi najväčšími vplyvmi na zvuk albumu boli The Beatles a sólová tvorba Paula McCartneyho. Prvá pieseň We All Gather (To Sing This Song Again) hovorí o nádeji, že sa ako ľudia raz všetci zhromaždíme a v zdraví si zaspievame veselú pieseň."

Pocta Mekymu

Keď sa Steven dozvedel smutnú správu o smrti Mira Žbirku, rozhodol sa nahrať na svoj YouTube kanál coververziu pesničky 22 dní. "Bola to pre mňa veľmi smutná správa. Meky bol v mojom ponímaní jediný slovenský spevák, ktorý sa štýlovo približoval Paulovi McCartneymu a Johnovi Lennonovi. Rozhodol som sa preto urobiť aspoň malé gesto a nahrať na jeho pamiatku cover piesne 22 dní. Rozhodol som sa ju urobiť trochu viac vo svojom vlastnom štýle a nechcel som iba stroho okopírovať originál. Ohlasy sú zatiaľ prevažne pozitívne, ale rozumiem, že niektorým ľuďom sa tie malé zmeny nemusia páčiť."


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytol Steven Vagovics.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti