Slovenská huslistka Martina Výbohová, známa pod umeleckým menom Mathia, moderne oživila svetoznámu Búrku zo Štyroch ročných období skladateľa Antonia Vivaldiho. Táto skladba má aj vďaka svojej dynamickosti a veľmi silnej emócii v Martininom repertoári výnimočné miesto, a práve to ju viedlo k vlastnému modernému prevedeniu.

Na nahrávke Mathia spolupracovala s renomovaným producentom Eugenom Botošom, s ktorým nahrali aj nedávno úspešne vydané skladby Hallelujah alebo Beethoven’s Thriller. Ich synergia prináša nové a osviežujúce interpretácie tradičnej hudby, posúvajúc hranice klasiky o krok ďalej a prinášajúc nový zvuk pre súčasnú dobu.

K Mathiinej Búrke vznikol aj videoklip, ktorý režírovala mladá umelkyňa Emma Llure pod hlavičkou Lexis Production. Jednoduché zábery na prevedenie huslistky prelínajúce sa s úžasným improvizovaným výkonom baletky Lei Tóthovej a vizuálnymi efektami dokonale dotvorili atmosféru skladby.

"Vivaldiho Búrka je skladba, ktorú pozná naozaj každý. Práve preto má táto skladba špeciálne miesto v mojom repertoári, lebo existuje mnoho verzií a je o to náročnejšie, vdýchnuť tomuto klasickému dielu originalitu a prvky dnešnej hudby pri zachovaní pôvodného ducha. Som veľmi vďačná všetkým, ktorí mi pomáhali v procese tvorby a veľmi sa teším, že spoločne s Lexis Production, režisérkou Emmou Llure a skvelou baletkou Leou sme sa zamerali na vytvorenie vizuálu, ktoré nielenže predstaví krásu a silu Vivaldiho hudby, ale zároveň poukáže na súčinnosť medzi hudbou a tancom," dodala Mathia.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Andrea Sulovská z All About Music.