Španielsky spevák potvrdil to, čo už dávnejšie naznačoval. Pripravovaný dvanásty štúdiový album Final (Vol.2) bude zároveň jeho posledným. Nie je to rozhodnutie uskutočnené zo dňa na deň. Premýšľal nad ním niekoľko rokov. Pokračovanie albumu Final (Vol.1) z roku 2021 vyjde vo februári 2024. S hudbou však Iglesias nekončí.

"Na tomto albume som pracoval už veľa rokov. A pre mňa to bolo vždy tak, ako som povedal, môj posledný album. Viem, že už nebudem robiť žiadne albumy," povedal v rozhovore pre Today. Zároveň odhalil, že nová kolekcia piesní je už hotová, pripravená na vydanie a teraz sa sústredí na natočenie niekoľkých videoklipov k nej. "Chcem natočiť jedno alebo dve videá tesne pred druhou časťou turné a spustiť to."

Už v čase vydania Final (Vol. 1) sa fanúšikom na sociálnych sieťach zveril s myšlienkou ukončiť vydávanie štúdiových albumov. "Môže to byť môj posledný album. Nie je to niečo, nad čím som premýšľal posledných pár mesiacov. Je to niečo, nad čím som premýšľal posledných pár rokov. Budú tu vol. 1 a vol. 2, ale sú konečné. Som v tom momente svojho života, tej kapitole v mojom živote, kde si myslím, že je ten správny čas dať to von a premýšľam o tom od roku 2015."

Text: Hudba.sk (zdroj: Music-news.com)