Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: Robo Mikla sa stal učiteľom. Zahral si v klipe mladej slovenskej skupiny

VIDEO: Robo Mikla sa stal učiteľom. Zahral si v klipe mladej slovenskej skupiny

25.10.2017 - 16:30 | redakcia

V októbri 2015 sa kedysi kontroverzný rebel Robo Mikla po niekoľkých rokoch prežitých v USA vrátil na Slovensko. V súčasnosti žije pokojným životom bez pútania pozornosti bulváru - vedie detský divadelný krúžok, tvorí hudbu k inscenáciám, moderuje v rádiu Rebeca, robí edukatívne prednášky o alkoholizme a venuje sa ďalším zmysluplným aktivitám.


Rola učiteľa v novom videoklipe slovenskej skupiny MED teda síce ostro kontrastuje s obdobím prvej série televíznej šou Slovensko hľadá SuperStar (2004), kde svojím vystupovaním spôsobil malé zemetrasenie, ale súčasného Roba Miklu vystihuje naozaj dobre. Na ponuku mladých hudobníkov preto zareagoval pozitívne, napriek tomu, že na podobné aktivity nemá veľa času. "Nevedel som, kam to vtesnať do kalendára, ale všetko vyšlo do bodky presne. V role učiteľa sa ocitám pravidelne. Bola to zábava," priznáva 36-ročný rodák z Banskej Štiavnice.

Skladba, ktorú podporil účinkovaním vo videoklipe, sa volá Spomienka na leto. Ide o príjemnú reggae popovú pesničku, ktorá neoslní hudobnou originalitou, ale aj tak naznačuje, že na scénu prichádza ďalšia kapela so zaujímavým potenciálom. Ten v prípade tohto singla zvyšuje aj podarený videoklip, pri ktorom si môžete zaspomínať na bezstarostné letné dni.

"V piesni a vo videoklipe sa odohráva príbeh o tom, že každý z nás, mladých ľudí v školskej lavici, niekedy sníva, že zdrhne zo školy niekde do tepla a znova prežije jeden z nezabudnuteľných prázdninových zážitkov," hovorí o novinke spevák skupiny MED Dominik Lauko.


Členom kapely je aj výnimočný gitarista Dávid Bílek

Hudobná skupina MED vznikla v roku 2013, kedy sa partia mladých chalanov na chodbách svojej školy zhodla, že by spolu mohli niečo zaujímavé vytvoriť. Frontmanom je spomínaný Dominik Lauko, no potenciálne najväčšou hviezdou kapely je jej spoluzakladateľ, gitarista Dávid Bílek, ktorý už v roku 2012 stihol zažiariť v šou Česko Slovensko má talent a tento rok vyhral súťaž pouličných muzikantov Viva Ulica!.

V najnovšom singli síce jeho umenie príliš počuť nie je, ale pokiaľ v kapele bude pôsobiť aj naďalej, určite sa, minimálne na koncertoch, je na čo tešiť. Ďalšími členmi zostavy sú Matej Novák, Erik Kurej, Filip Kostoláni a Jozef Mlynárik.

Dominik Lauko a Dávid Bílek, skupina MEDDominik Lauko a Dávid Bílek sú ústrednými postavami kapely

Druhý slovenský hudobný Med

"Názov skupiny MED vznikol úplne spontánne, mal by u každého evokovať sladidlo, ktoré je našou každodennou súčasťou. Presne takou súčasťou chceme byť aj my. Hráme muziku pre ľudí, ktorí sa chcú odreagovať a zabudnúť na problémy každodenného života," hovorí Dominik Lauko.

Myšlienka je to síce pekná, no kapelu sme museli upozorniť na už nefungujúcu kapelu Med, ktorá pôsobila na hudobnej scéne od roku 1998 viac než 14 rokov. Za ten čas sa stala kultovou formáciou bratislavskej scény a svoju cestu zavŕšila v roku 2012 vydaním debutového albumu vo vydavateľstve Slnko Records.

Ak by sa jej líder Tomáš Ďurovka (aktuálne líder skupiny Hviezda) rozhodol kapelu predsa len znovu oživiť a na scéne by sa naraz pohybovali dva "Medy", mohlo by to spôsobiť celkom slušný zmätok. Uvidíme, ako sa mladá kapela rozhodne na toto zistenie zareagovať.

Od coverov k vlastnej tvorbe

Skupina MED začínala tak ako mnohé iné - hraním coververzií. "Doteraz sa kapela orientovala na prevzatú tvorbu, konkrétne slovenské a české piesne, ktoré veľa ľudí pozná. Dávali sme ich do iných aranžmánov a objavili sa v nich prvky španielskeho flamenga, reggae a jazzu. Momentálne pracujeme na albume, kde konečne budú autorské piesne z našej vlastnej dielne pod záštitou producenta Petra Dobríka," uvádza frontman kapely.

Ako dodáva, vydanie debutového albumu plánujú na začiatok budúceho roka a nebude na ňom chýbať ani čerstvo zverejnený singel. Za svoj najväčší úspech Dominik pokladá, že stretol ľudí, s ktorými sa jeho práca stala obrovským koníčkom a že majú okolo seba priateľov a rodinu, ktorá ich podporuje v tom čo robia.

"Naša kapela je založená na silnom priateľstve, často chodíme na tzv. kapelné sústredenia, kde si všetci vypneme mobily, nalejeme si dobré víno a smejeme sa na zážitkoch, ktoré častokrát nie sú vhodné na publikáciu," dodal spevák s úsmevom.

Pozrite si staršie video skupiny MED:


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Janka Kozáková z PJ Sound Studia. Tlačovú správu sme upravili a doplnili. Novinky kapely MED môžete sledovať na Facebooku a Instagrame.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti