Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Sam Handwich odhalila v novinke GND Lift svoju temnejšiu tvár

Kapela Sam Handwich odhalila v novinke GND Lift svoju temnejšiu tvár

26.01.2021 - 09:00 | redakcia

Slovenská skupina Sam Handwich zverejnila nový singel GND Lift. Oproti predchádzajúcim singlom, ktoré sa venovali zákutiam gastronomického sveta, ide o zmenu. Kým klip k prvému singlu Settend vrcholil pri jedálenskom stole a druhý singel uuuuaaooo sa zas venoval mnohorakosti podôb a chutí syrových výrobkov, novinka sa venuje významu medziľudského kontaktu.


Singel pripomína silu, akou dvaja zamilovaní ľudia dokážu na seba vplývať a aké hlboké puto medzi nimi môže vzniknúť. Vzhľadom na uplynulý rok sú však pocity nostalgie a očakávania tiež vnútorným vyjadrením samotnej kapely, ktorej pretrvávajúca pandémia zabránila v intenzívnom skúšaní a koncertovaní. Každé možné stretnutie preto bolo pre Sam Handwich veľkým osviežením a priniesilo im nový vietor do skladateľských aj produkčných plachiet.


Metafory v texte sú tiež kľúčom k meteorologickému nádychu nového videoklipu. Podieľal sa na ňom grafický dizajnér MAKO - Martin Mesároš, ktorého cieľom bolo vystihnúť hĺbavú atmosféru skladby a pretaviť jej zvukovú dynamiku do vizuálnej podoby. Množstvo prírodných scén dotvára komplexný zážitok zo skladby a dodáva jej nezameniteľnú šťavu, ktorú podčiarkuje podmanivý hlas speváka Martina Kadlečíka.

V tvorbe mladej slovenskej kapely predstavuje tretí singel výrazný posun. Skladba GND Lift totiž rozširuje žánrový záber kapely a prináša vizuálne prepracovanejší klip. Sam Handwich cez ňu ukazuje svoju temnejšiu tvár, rozvíja hlbšie myšlienky a naznačuje úroveň rozmanitosti EP, ktoré kapela plánuje vydať v priebehu roka.

Skupina sa objavila aj v longlistoch hudobnej ankety Radio_Head Awards 2020 v kategóriách Singel roka a Objav roka. Pre tých poslucháčov, ktorých tento hudobný sendvič láka, je k dispozícii záznam z In Between Books Sessions alebo si Sam Handwich môžu prísť vychutnať osobne na showcase festivale Sharpe 2021.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytli členovia kapely Sam Handwich. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti