Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Sam Handwich odhalila v novinke GND Lift svoju temnejšiu tvár

Kapela Sam Handwich odhalila v novinke GND Lift svoju temnejšiu tvár

26.01.2021 - 09:00 | redakcia

Slovenská skupina Sam Handwich zverejnila nový singel GND Lift. Oproti predchádzajúcim singlom, ktoré sa venovali zákutiam gastronomického sveta, ide o zmenu. Kým klip k prvému singlu Settend vrcholil pri jedálenskom stole a druhý singel uuuuaaooo sa zas venoval mnohorakosti podôb a chutí syrových výrobkov, novinka sa venuje významu medziľudského kontaktu.


Singel pripomína silu, akou dvaja zamilovaní ľudia dokážu na seba vplývať a aké hlboké puto medzi nimi môže vzniknúť. Vzhľadom na uplynulý rok sú však pocity nostalgie a očakávania tiež vnútorným vyjadrením samotnej kapely, ktorej pretrvávajúca pandémia zabránila v intenzívnom skúšaní a koncertovaní. Každé možné stretnutie preto bolo pre Sam Handwich veľkým osviežením a priniesilo im nový vietor do skladateľských aj produkčných plachiet.


Metafory v texte sú tiež kľúčom k meteorologickému nádychu nového videoklipu. Podieľal sa na ňom grafický dizajnér MAKO - Martin Mesároš, ktorého cieľom bolo vystihnúť hĺbavú atmosféru skladby a pretaviť jej zvukovú dynamiku do vizuálnej podoby. Množstvo prírodných scén dotvára komplexný zážitok zo skladby a dodáva jej nezameniteľnú šťavu, ktorú podčiarkuje podmanivý hlas speváka Martina Kadlečíka.

V tvorbe mladej slovenskej kapely predstavuje tretí singel výrazný posun. Skladba GND Lift totiž rozširuje žánrový záber kapely a prináša vizuálne prepracovanejší klip. Sam Handwich cez ňu ukazuje svoju temnejšiu tvár, rozvíja hlbšie myšlienky a naznačuje úroveň rozmanitosti EP, ktoré kapela plánuje vydať v priebehu roka.

Skupina sa objavila aj v longlistoch hudobnej ankety Radio_Head Awards 2020 v kategóriách Singel roka a Objav roka. Pre tých poslucháčov, ktorých tento hudobný sendvič láka, je k dispozícii záznam z In Between Books Sessions alebo si Sam Handwich môžu prísť vychutnať osobne na showcase festivale Sharpe 2021.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytli členovia kapely Sam Handwich. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti