Legendárny britský hudobník David Bowie po svojom nečakanom januárovom návrate na scénu predstavil ďalšiu novú skladbu The Stars (Are Out Tonight). Rovnako ako v prípade Where Are We Now?, aj k tejto novinke hneď zverejnil aj videoklip. Ide vlastne o krátky filmový príbeh, v ktorom si zahrala známa herečka Tilda Swinton.

Videoklip The Stars (Are Out Tonight) režírovala taliansko-kanadská fotografka a filmárka Floria Sigismondi. Tá v minulosti režírovala jeho videoklipy ku skladbám Little Wonder z roku 1996 a Dead Man Walking z roku 1997 a tiež videá pre interpretov ako Sigur Rós, The Cure, Incubus, Leonarda Cohena, Marilyna Mansona, Sheryl Crow alebo Katy Perry. Okrem toho je ako režisérka podpísaná pod filmom The Runaways (2010).

Tilda Swinton si v novom klipe zahrala muzikantovu ženu. 52-ročná anglická herečka má na konte Oscara za stvárnenie vedľajšej postavy v snímke Michael Clayton (2007) a známa je aj z filmov Pláž (2000), Adaptácia (2002), Podivný prípad Benjamina Buttona (2008), Po prečítaní spáľte (2008), Musíme si pohovoriť o Kevinovi (2011) alebo Až vyjde mesiac (2012). Okrem nej sa vo videoklipe predstavil aj známy austrálsky model s výzorom dievčaťa Andrej Pejić a tiež holandská modelka Saskia De Brauw. Práve táto dvojica v klipe naruší pokojný život staršieho manželského páru.


Singel The Stars (Are Out Tonight) je po skladbe Where Are We Now? druhou zverejnenou piesňou z Bowieho nového albumu The Next Day. Nahrávka, ktorá bude jeho prvou štúdiovkou po desiatich rokoch, vyjde v Austrálii 8. marca, v Európe 11. marca a v Spojených štátoch amerických 12. marca. Album produkovaný Tonym Viscontim bude obsahovať celkovo 14 piesní, deluxe verzia dokonca 17 skladieb.

Podľa hudobníkovho gitaristu Gerryho Leonarda by Bowie mohol novinku predstaviť aj na turné. "Podľa mňa je to tak 50 na 50," povedal v rozhovore pre americký magazín Rolling Stone. Na návrat 66-ročného muzikanta už zareagovala aj televízia BBC Two, ktorá o ňom v máji odvysiela celovečerný film. Snímka s názvom David Bowie - Five Years sa zameria na päť dôležitých rokov jeho života - 1971, 1975, 1977, 1980 a 1983 a fanúšikovia sa dozvedia aj podrobnosti o jeho comebacku.

Informácie pochádzajú z webovej stránky nme.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: SITA
Foto: Facebook.com/davidbowie

Súvisiaci interpreti: David Bowie