Hlavná stránka

>

Správy

>

VIDEO: ElevenHill a Zuzana Smatanová prekvapili spoločnou skladbou Ako poslední

VIDEO: ElevenHill a Zuzana Smatanová prekvapili spoločnou skladbou Ako poslední

26.02.2020 - 11:00 | redakcia

Prešovská skupina ElevenHill a Zuzana Smatanová naspievali spoločný duet Ako poslední, v ktorom sa spojil zamatový barytón lídra kapely Mariána Ferenca a výrazný hlas populárnej speváčky. Výsledkom je zaujímavá a presvedčivá lyrická výpoveď, ktorú muzikanti zverejnili v utorok spolu s očarujúcim videoklipom.


Pre ElevenHill je takáto spolupráca o to nevšednejšia, že ich doterajšia tvorba bola výlučne v anglickom jazyku. Chalani si prednedávnom dali výzvu napísať slovenskú pesničku a rozhodli sa, že ich prvý slovenský singel bude zároveň duetom. S ponukou na spoluprácu oslovili Zuzanu Smatanovú, ktorej sa ich hudba páčila a s duetom súhlasila.

"Sme neskutočne radi, že práve Zuzana Smatanová je súčasťou tohto projektu. Aj keď sme sa s ňou nikdy predtým osobne nestretli, hneď po prvej spontánnej komunikácii a po jej hudobnom vstupe do pesničky sme okamžite vedeli, že je to ten správny človek a o to viac sme mali radosť z jej prítomnosti. Prišlo k nádhernému spojeniu dvoch svetov a myslíme si, že tento náš spoločný projekt v podobe piesne Ako poslední sa vydaril nad naše očakávania," uviedol člen skupiny ElevenHill Rado Hanzel.


Nádych starých westernoviek 

"Priznávam, že v posledných rokoch nekývnem tak rýchlo na spoločný duet, ako som kývla v tomto prípade. Po prvom vypočutí pesničky som si povedala, že sa rada stanem jej súčasťou, pretože má v sebe akýsi nádych starých westernoviek, a pritom je pekne jednoduchá a priamočiara. Hoci sme sa v štúdiu s kapelou ElevenHill nestretli, na uchopenie melódie svojho partu som dostala voľnú ruku. Našla som si tak polohu, ktorá mi najlepšie sedí, čím som sa pekne odlíšila od Mariánovho spevu," uviedla Zuzana Smatanová.

"K nášmu prvému stretnutiu prišlo až pri natáčaní videoklipu na ranči pri Bardejove. Skvelá skúsenosť pre nás všetkých. Veľká poklona mojej dablérke Mirke Tomšíkovej Kytkovej, ktorá na svojom koni predviedla krásne kaskadérske kúsky. Spolu s jej partnerom Lukášom ma jeden z nich naučili a pod mojím vedením kôň vyskočil prednými nohami na stôl. Mám radosť z tejto spolupráce a verím, že ľudí pesnička aj videoklip osloví," vyjadrila svoju spokojnosť speváčka.

O réžiu videoklipu sa postaral Majo Martaus, známý prešovský filmár, ktorý má za sebou spolupráce s celou slovenskou i českou špičkou. "Od prvej chvíle sme vedeli, že pracujeme s profesionálmi. Bolo to niečo neuveriteľné, sledovať týchto ľudí pracovať s pocitom, že robíme na spoločnom projekte, ktorý vznikol v našich hlavách, a takto sa dostával do reálnej podoby. Bola to zábava, ale aj jedna obrovská skúsenosť. Sme veľmi radi, že sa nám podarilo zhmotniť emóciu v krásnom prostredí ranča Slnečný Majer," dodáva spevák ElevenHill Marián Ferenc.

Informácie a foto redakcii Hudba.s poskytol manažér Zuzany Smatanovej Pavol Smolka. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti