V Berlíne usídlená juhokórejská hviezda Peggy Gou patrí k najvýraznejším a najtalentovanejším dídžejkám a producentkám súčasnosti. Nedávno sa umiestnila na treťom mieste v rebríčku BBC Sound of, predpovedajúcom nové hudobné hviezdy na prichádzajúci rok, a získala tiež nomináciu na BRIT Awards 2024.

Nominovaná je v kategórii International Song of the Year (Medzinárodná skladba roka) s megahitom (It Goes Like) Nanana, ktorý patrí k najznámejším tanečným skladbám roka 2023. Len samotný videoklip má po štyroch mesiacoch od zverejnenia viac ako 23 miliónov prehratí. Na Spotify má dokonca rádiový edit tohto hitu viac ako 370 miliónov vypočutí.

Nové meno Pohody 2024 oznámil Michal Kaščák v dnešnom rannom vysielaní Rádia_FM. "Sme hrdí, že sme prvý festival v širšom regióne, na ktorom zahrá ikona súčasnej elektronickej scény Peggy Gou. Vďaka nej Pohoda získava mimoriadne silné meno, ktoré skvelo dopĺňa program tohto ročníka. Bol to dlhý a náročný booking, o to väčšiu radosť máme z jej potvrdenia. Teším sa, že sa práve Peggy Gou postará o otváraciu párty Pohody 2024," hovorí Kaščák k najnovšiemu bookingu Pohody.

Peggy Gou, vlastným menom Kim Min-ji, sa na medzinárodnej klubovej a festivalovej scéne stala populárnou vďaka jedinečnému štýlu, v ktorom kombinuje house, techno, electro a elementy popovej hudby. Jej skladby ako I Go, Starry Night, spomínaná (It Goes Like) Nanana či remix hitu Can't Get You Out of My Head od Kylie Minogue alebo spolupráca s Lennym Kravitzom na skladbe I Believe In Love Again, sú chytľavé a plné pozitívnej energie.

Svoje prvé EP platne vydala na prestížnych labeloch ako Ninja Tune alebo Phonica. V roku 2019 si však založila vlastné vydavateľstvo Gudu Records. Pozitívne ohlasy získala aj jej kompilácia DJ-Kicks: Peggy Gou. Debutový album by mala vydať ešte v tomto roku. Vystupovala na najväčších festivaloch ako Glastonbury, Coachella, Primavera Sound alebo Sónar. V rebríčku Top 100 DJs 2023 magazínu DJ Mag sa umiestnila na 9. mieste.

Počas februára Pohoda oznámila aj ďalšie skvelé mená pre tento ročník. Je medzi nimi jedna z najlepších a najznámejších islandských speváčok Emilíana Torrini, prvotriedni jazzmani a aktuálni držitelia prestížnej ceny Mercury Prize Ezra Collective alebo aj rap-metalové americké duo City Morgue.

Aktuálne má Pohoda pre ročník 2024 zverejnených už 44 mien: Peggy Gou, Queens of the Stone Age, Skepta, James Blake, Royal Blood, Pendulum (live), Black Pumas, Arlo Parks, Morcheeba, City Morgue, Thievery Corporation, Emilíana Torrini, Noname, Genesis Owusu, Ezra Collective, Jockstrap, SOFT PLAY, LA Priest, The Armed, ¥ØU$UK€ ¥UK1MAT$U, The Oozes, JFDR, DEADLETTER, English Teacher, Descartes a Kant, Meta and the Cornerstones, Aquaserge, BSÍ, Ndox Électrique, Ni, Bazzookas, Pražský výběr, Richard Müller, Para, Le Payaco, Berlin Manson, Smack One, Katarzia, Sunnbrella, Fvck_Kvlt, Saténové ruky, P/\ST, Catastrofy a SJ yellow.

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Pohody Jozef Hámorský. Správu sme upravili a doplnili.