Hlavná stránka

>

Správy

>

Víťaza šou Zem spieva čaká celosvetové turné. Pozrite si jeho finálové vystúpenie

Víťaza šou Zem spieva čaká celosvetové turné. Pozrite si jeho finálové vystúpenie

26.03.2018 - 16:20 | redakcia

Folklórna šou Zem spieva má za sebou finále druhej série, počas ktorého si diváci v SMS hlasovaní zvolili svojho víťaza. Spomedzi viac ako dvoch tisícov prihlásených účastníkov si prvenstvo vybojoval pätnásťročný hráč na heligónku Martin Repáň z Terchovej. Jeho reakciu a sobotňajšie vystúpenie so súrodencami a lokálpatriotkou Janou Kirschner nájdete v článku.


"Som veľmi dojatý, vôbec som taký úspech nečakal, pretože v Zem spieva bola veľká konkurencia. Chcem sa poďakovať za podporu najmä mojim rodičom, divákom a priaznivcom, učiteľom, celej Terchovej a Andrejovi Dostálovi za jeho pomoc pri príprave finálového vystúpenia," povedal šťastný hudobník, ktorý práve dnes absolvuje talentové skúšky na konzervatórium.

Martin Repáň si ako absolútny víťaz druhej série populárnej folklórnej šou odnáša od RTVS aj exkluzívnu možnosť vystúpiť na celosvetovom turné. "So svojím umením sa Martin predstaví pred našimi krajanmi ale aj ďalšími priaznivcami na pódiách v Európe, Amerike, Ázii a Austrálii. Z turné pre divákov RTVS vznikne dokument, ktorý účinkovanie folkloristov zaznamená pre nás všetkých," uviedol generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník.

Prečítajte si: Zem spieva má víťaza. Martin Repáň bol miláčikom divákov od prvého momentu


Úspech pokračovania Zem spieva potvrdzuje aj sledovanosť finálového večera. Televízna oslava slovenského folklóru v sobotu večer dosiahla 26-percentný podiel na trhu, čo je najlepší výsledok v rámci celej druhej série. Vyvrcholenie obľúbenej šou sa zároveň s číslom 433-tisíc divákov v cieľovej skupine 12+ stalo najsledovanejším nespravodajským programom sobotného dňa a v čase vysielania bolo lídrom na trhu aj u mladších divákov. Veľkú podporu mali súťažiaci od divákov aj na oficiálnej facebookovej stránke súťaže.

Spokojnosť s druhým ročníkom folklórnej šou vyjadril aj režisér programu Peter Núñez. "Neviem presne, či sa mám tešiť alebo byť smutný z toho, že je to za nami. Projekt Zem spieva je pre mňa výnimočný permanentným pocitom tekutého sviatku, čistej radosti a výnimočnej krásy. Aj by som zagratuloval víťazovi, ale neurobím to, pretože o víťazstvo v tejto šou naozaj nejde. Som šťastný, že som (bol) súčasťou Zem spieva 2," zhodnotil režisér.

"Zem spieva vtedy, keď na nej žijú ľudia, ktorí v nej majú svoje korene, svoje srdce, ktorí rozumejú jej hlasu. Víťaz druhého ročníka folklórnej šou Martin Repáň a jeho široká rodina, ktorým v mene RTVS srdečne blahoželám, majú svoje srdiečka presne na tom správnom mieste. Aj preto je ich viacgeneračný vrúcny vzťah k folklóru najlepším dôkazom toho, že sme národ, ktorý si dokáže ctiť a rozvíjať tradície našich predkov," zhodnotil generálny riaditeľ RTVS Jaroslav Rezník, ktorú úspešnú šou "zdedil" po svojom predchodcovi Václavovi Mikovi.

Slovenská hymna v podaní finalistov a lokálpatriotov:


Mi Tromi - špeciálne vystúpenie trojice finalistov prvej série:


Bardfa sa vo finále spojili s členmi kapely Peter Bič Project:


Ďalšie videá z veľkého finále druhej série Zem spieva nájdete na Youtube kanáli RTVS.

Redakciu Hudba.sk informoval Stanislav Čačko z RTVS. Tlačovú správu sme upravili a doplnili.

Foto: Patrik Ratajský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti