Hlavná stránka

>

Správy

>

Kapela Snowdrop vydáva debutové EP Snežienka

Kapela Snowdrop vydáva debutové EP Snežienka

26.03.2020 - 10:00 | redakcia

V pondelok 30. marca vyjde mladej bratislavskej kapele Snowdrop debutové EP Snežienka. Kvarteto hrajúce jazzpop má pre populárnu hudbu netradičné zloženie: klavír, violončelo, kontrabas a cajon. Vzniklo v roku 2015 a svojim poslucháčom ponúka podľa členov formácie zaujímavý hudobný zážitok, ktorý je pohladením pre dušu aj pre náročného poslucháča.


Skladby na albume Snežienka zložila Monika Matiašovská, ktorá už má na konte jeden album s kapelou Chick & Tin s názvom Kontinuum. V spolupráci s violončelistkou Zuzanou "Vrankou" Žiakovou, kontrabasistom Michalom "Mochim" Izakovičom a so známym perkusionistom Miroslavom "Miretsom" Hanečkom sa aranžmán piesní počas skúšok a koncertov vyvíjal, až dospel ku konečnej podobe, ktorú môžu poslucháči počuť na EP. Kapela sa pomocou vrstvenia nástrojov, ich prelínania v aranžmánoch snaží priniesť na hudobnú scénu niečo nové, ešte nepočuté.

"Všetky skladby vznikli postupným rozvedením témy, ktorá vo mne v dané obdobie silno rezonovala. Formovali sa dlho, často som ich význam pochopila až neskôr, keď už sme ich hrávali naživo na koncertoch," uviedla Monika. "Sú o mojich obavách, strachoch a pádoch, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou nových skúseností a pohľadov na život. Hudobne som sa potom do nich snažila vložiť hravú nádej a optimizmus, bez ktorých si život neviem predstaviť," dodala.


Album ponúka štyri nové skladby - Príliv, Semafór, Mesačná Krajina, Utekám - a pieseň Vlk, ktorá svoju premiéru zaznamenala na už spomínanom albume Kontinuum kapely Chick&Thin. Snowdrop tejto skladbe pridal nielen nový šat, ale aj vlastné a špecifické spracovanie. Nahrávalo a mixovalo sa v Losossound štúdiu a master robil Boris z High Five Mastering, ktorý za svoju dlhoročnú prax robil so svetovou producentskou špičkou, ako Phil Ramone, CASH, Youth či John Kelly. Na slovenskej hudobnej scéne mastroval napríklad pre kapely Lavagance, Le Payaco, Puding Pani Elvisovej, Zuzanu Smatanovú a mnohých ďalších. Album bude dostupný v digitálnej podobe a tiež ako CD nosič.

Kapela Snowdrop vznikla v roku 2015 ako kvarteto hrajúce svojrázne piesňové kompozície klaviristky a speváčky Moniky Matiašovske. Ponúka inovatívne harmonické postupy, piesňové melodické motívy a emotívne, osobné texty. Členovia kapely sú známi slovenskí hudobníci, pôsobiaci vo viacerých alternatívnych zoskupeniach vyznačujúcich sa kvalitnou hudobnou produkciou, zameranou na nadžánrovú a emočne silnú hudbu.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Zuzana Žiaková.

Foto: Michal Lukáč


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti