Hlavná stránka

>

Správy

>

Koncertom talianskeho klaviristu Rema Anzovina vyvrcholí festival Dolce Vitaj

Koncertom talianskeho klaviristu Rema Anzovina vyvrcholí festival Dolce Vitaj

26.07.2020 - 11:00 | redakcia

Vyvrcholením tohtoročného festivalu Dolce Vitaj bude koncert výrazného talianskeho klaviristu Rema Anzovina, jedného z najinovatívnejších a najoriginálnejších klaviristov a skladateľov súčasnej inštrumentálnej scény v Taliansku. Hudobník, ktorý je s hudbou spätý od svojich desiatich rokov, prichádza do Bratislavy po prvý raz v rámci svojho turné.


Jeho sólový koncert sa uskutoční 28. júla o 19:00 v kostole Klarisiek v centre Bratislavy. "Pomocou hudby som spoznával svet a tak sa putovanie svetom môže začať. Do programu môjho turné pribudla aj Bratislava a termín 28. júl! Som veľmi šťastný, že môžem opäť s mojou hudbou cestovať za hranice Talianska a vystúpiť po prvý raz na Slovensku," povedal Remo Anzovino.

Po úspechu jeho posledného albumu Nocturne (Sony Classical), ktorý nahrával medzi Tokyom, Londýnom, Parížom a New Yorkom, získal prestížne ocenenie Strieborná Stuha 2019 za pôvodnú hudbu k dokumentárnym filmom Frida - Viva La Vida, Hitler versus Picasso, Van Gogh – O obilných poliach a oblačnom nebi, Monetove lekná – mágia svetla a vody. V roku 2016 ho talianska televízia RAI a výbor pre udeľovanie najprestížnejšej literárnej ceny Premio Strega poverili zložením hudby pre jej jubilejný 70. ročník. Remo Anzovino sa stal známym aj vďaka výberu nezvyčajných a originálnych miest so sugestívnou atmosférou, na ktorých koncertoval. Hral na archeologických náleziskách, v múzeách, obrazárňach, prírodných parkoch a vo väznici Milánskej opery na podujatí, ktoré bolo súčasťou festivalu Piano City Milano.

Významný hudobník vie svojich poslucháčov previesť celou škálou nálad od snových atmosfér až po skutočne dynamické čísla, v ktorých sa impresívna, chvejivá krása spája so živočíšnosťou, zároveň sa nad všetkým vznáša typicky taliansky zmysel pre melodický oblúk. Počas svojej kariéry spolupracoval s mnohými významnými orchestrami. "Hudobná kritika označila Rema Anzovina za tvorcu, ktorý dokáže prostredníctvom svojho nástroja zdieľať nesmierne emócie a evokovať mágiu skladieb svojich slávnych rodákov Nina Rotu, či Ennia Morriconeho," dodal Marco Gerbi z Talianskeho kultúrneho inštitútu, koncert vzniká v spolupráci so spoločnosťou Salek Production.


Festival Dolce Vitaj pokračuje až do jesene

Výstava Fellini a sladký život Talianska, ktorá vznikla na Slovensku, aby vzdala hold Federicovi Fellinimu pri príležitosti stého výročia jeho narodenia, potrvá v Slovenskom národnom múzeu v Bratislave do 30. novembra. Rovnako zameraná filmová prehliadka Cinevitaj aktuálne prebieha v bratislavskom Kine Lumière a paralelne aj v košickom Kine Úsmev, obe ponúkajú výber jeho digitálne reštaurovaných filmov. Bratislavskí návštevníci majú navyše príležitosť vidieť v priestoroch kina aj výstavu autorských kresieb Federica Felliniho Kniha snov. V rámci festivalu vystavuje na Slovensku po prvý raz aj jeden z hlavných talianskych predstaviteľov abstraktného umenia, Vinicio Berti. Výstava jeho diel potrvá v Galérii mesta Bratislavy, v Pálffyho paláci, do 13. septembra tohto roku.

Organizátormi festivalu Dolce Vitaj sú Taliansky kultúrny inštitút v Bratislave, Veľvyslanectvo Talianskej republiky a Taliansko – Slovenská obchodná komora. Festival sa koná pod záštitou primátora hlavného mesta SR Bratislavy Matúša Valla. Viac informácií ponúkajú webové stránky dolcevitaj.eu a iicbratislava.esteri.it/iic_bratislava/it/.


Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Zuzana Golianová. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti