Hlavná stránka

>

Správy

>

No Name nahrali novú verziu známeho hitu. Dostal disco aranžmán a poetický klip

No Name nahrali novú verziu známeho hitu. Dostal disco aranžmán a poetický klip

Igor Timko, z nakrúcania videoklipu Ďakujem, že si
Zdroj: archív No Name
26.08.2022 - 10:00 | Patrik Marflák

Pesnička Ďakujem, že si patrí medzi najväčšie hity skupiny No Name, ktorá je na scéne už druhé štvrťstoročie. A práve v deň 26. výročia svojho založenia zverejnila úplne novú verziu tejto známej skladby. Zo sviežeho hudobného šatu cítiť inšpiráciu hitom Get Lucky, videoklip má však úplne inú atmosféru.Skupina No Name je na scéne presne 26 rokov. Výročie oslavuje koncertovaním ale aj novým singlom Ďakujem, že si 2022. "S každou novou sezónou, či sú to v lete festivaly alebo naše vlastné turné, zakaždým jemne meníme aranžmány skladieb tak, aby sme priniesli poslucháčom niečo nové, nejaký presah. A odkedy s nami hrá nový basák Pali Jakab, kapela má výraznú posilu aj na tomto poste. A práve takouto inováciou prešla aj naša Ďakujem že si. Zahrali sme ju na jednom koncerte na Morave. Po koncerte prišiel za nami šéf hudby rádia z Brna, že to okamžite chce ako singel," hovorí spevák Igor Timko.

Tanečný aranžmán vs. pomalý videoklip

Po prerobenej verzii hitu už siahli viaceré rádiá a dá sa nájsť aj na všetkých digitálnych platformách. "Nová verzia skladby Ďakujem, že si je prekopaná od podlahy. Zostali v podstate len hitové a známe spevové linky. Pieseň má kompletný nový šat. Znie to súčasne a poslucháč má pocit, že sa mu chce tancovať," opisuje novinku Igor Timko. Nová verzia má skutočne potenciál roztancovať publikum, kapela si navyše v prepracovanom aranžmáne, miestami pripomínajúcom známy hit dua Daft Punk a Pharrella Williamsa, dovolila aj muzikantské triky a "kudrlinky", ktoré v tanečnej hudbe nie sú bežné. Naživo v podaní celej kapely tak môže znieť nová verzia naozaj osviežujúco a hudobníci v nej môžu predviesť svoje kvality.

O to zvláštnejšie pôsobí rozhodnutie spojiť funky/disco verziu piesne s intímnym, pomaly sa vlečúcim umeleckým klipom. No Name sú však známi tým, že nerobia videoklipy prvoplánovo. Niekedy im to vyjde, v tomto prípade však pesnička s poetickým vizuálom až tak neladí. Za videoklipom stoja umelci, s ktorými kapela spolupracuje už roky - réžiu zastrešil Juraj Lehotský, kameru mal na starosti Timotej Križka a producentom vizuálu je Pavol Jelenek. Výsledkom je sympatický filmový klip, ktorý by sa však viac hodil k inej hudbe. Singel v tomto štýle si priam pýta kvalitné a energické live video so zábermi na hudobníkov.


Singel predznamenáva vinylovú výberovku

Prerábka piesne Ďakujem, že si 2022 predznamenáva jesenné vydanie toho najlepšieho, čo No Name za prvých 25 rokov kariéry vytvorili. Kapela totiž chystá bestofku, a to v podobe vinylovej platne. Okrem výberovky navyše začala pracovať aj na novom radovom albume a pripravuje tiež vlastné turné. Teraz má však kapela nabité koncertné leto a niekedy hrá aj šesťkrát za týždeň.  

"Sme v jednom kole už od 1. apríla. Tým, že sa koncerty za riekou Morava rozbehli už začiatkom jari a opatrenia s covidom sa v Česku uvoľnili rýchlejšie, sme koncertne aktívni už päť mesiacov. Po uvoľnení opatrení nastal oproti pandémii opačný extrém, teda každý chce odohrať a zorganizovať všetko a hneď. Pre muzikantov je to síce dobrá správa, ale je to náročné. Sme teda sústredení a koncentrovaní tak, aby sme odohrali to, čo máme v kapelovom kalendári," uzatvára Igor Timko.

Aktuálnu zostavu skupiny okrem speváka, skladateľa a textára tvoria aj Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Šallai a Pavol Jakab.

Autor: Patrik Marflák (zdroj: TS - Nora Krchňáková)


Zdielať na Facebooku

Súvisiaci interpreti

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti