Hlavná stránka

>

Správy

>

Tornádo Lue oslavuje 30 rokov na scéne a predstavuje novinku Dobrou noc

Tornádo Lue oslavuje 30 rokov na scéne a predstavuje novinku Dobrou noc

27.05.2020 - 16:00 | redakcia

Bratislavská skupina Tornádo Lue oslavuje tento rok 30 rokov existencie, počas ktorých sa striedali obdobia tvorivého rozmachu i obdobia útlmu. Teraz prichádza v plnej sile s novinkou Dobrou noc. Nevedno, či skupinu inšpirovala aktuálna "výluka" koncertného hrania alebo je jej záľuba v pomalom tempe nahrávania nových skladieb už chronická.


Aj keď nová skladba nasleduje po naposledy zverejnenej piesni Oči slnka (2019) na pomery kapely veľmi skoro, zdá sa, že na ďalší radový album si budú musieť fanúšikovia ešte chvíľu počkať.

"Pokračujeme v našom pláne a postupne dokončujeme a zverejňujeme nové pesničky. Materiál čerpáme zo štúdiovej session, ktorú sme absolvovali už dávnejšie. S výsledkom sa však neponáhľame. Skladby dorábame, mažeme a pridávame stopy. Celkom nás to baví a čas pritom nie je až taký podstatný. Vzniká takto akýsi playlist, ktorý vytvára príbeh. Pesničky do seba zapadajú. Takže je možné, že vyjdú spoločne na novom albume a mohol by to byť možno aj vinyl. Postupné zverejňovanie singlov a klipov je pre nás pohodlná cesta," hovoria členovia kapely.


Jadro kapely Tornádo Lue tvoria jej zakladajúci členovia Juraj Hladný, Pavol Murín a samozrejme nezameniteľná speváčka Jana Tóthová. So saxofónom sa pridal Jiří Jelínek známy z legendárnych undergroundových skupín Garáž a Psí vojáci. V tejto zostave Tornádo Lue v súčasnosti aj koncertujú a každý ich koncert je osobitým zážitkom. "Koncerty sú pre nás možnosťou, ako zmazať čas a priestor. To sme vždy chceli zažívať. Aj keď je to neuveriteľné, je to zakaždým iné - kúzlo živého hrania sa nedá nahradiť ničím. Môže to byť oslobodzujúci zážitok, ktorému je ťažké odolať."

Formácia má na konte štyri albumy. Jej hudbu si vďaka charakteristickému vokálu Jany Tóthovej, svojskému hudobnému rukopisu, prevažne českým textom a netradičnej inštrumentácii nepomýlite s nikým iným. Pesničky Tornádo Lue zazneli vo filmoch Divoké včely i Příběhy obyčejného šílenství, ale najčastejšie ich môžu fanúšikovia vidieť a počuť v malých intímnych kluboch, kde sa im hrá najlepšie.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Beáta Rožárová z hudobného obchodu a agentúry Dr. Horák. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti