Hlavná stránka

>

Správy

>

Týždeň v hip-hope: Slovenská scéna je bohatšia o štyri nové videá

Týždeň v hip-hope: Slovenská scéna je bohatšia o štyri nové videá

27.06.2013 - 00:00 | redakcia

Po minulotýždňovom čisto americkom vydaní tu máme opäť bohatú nádielku noviniek aj z domácej scény, pričom vo všetkých prípadoch ide o klipy. Tie v krátkom slede za sebou predstavili AMO, H16, Pra3x, Momo a v Česku aj IdeaFatte. Predstavíme si však samozrejme aj najzaujímavejšie nové skladby a videá zo zámoria.


Začnime s AMO, ktorí momentálne pracujú na svojej štvrtej štúdiovke. Z nej sa po skladbe Zlaté časy rozhodli Opak a Moe spolu s kapelou predstaviť prostredníctvom videa nový singel Doma. Klip nakrúcali na celkovo 15 rôznych lokalitách Bratislavy, pričom vzniklo približne sto hodín materiálu. Viac o klipe sa dočítate TU.

AMO - Doma

Pra3x momentálne pracujú na svojej druhej štúdiovke, ktorá však zatiaľ nemá stanovený názov ani predbežný termín vydania. Čakanie na ňu sa však rozhodli skrátiť videom k doteraz nezverejnenej skladbe Smiať sa, ktorú nahrali ešte vlani v lete. Vtedy vznikli aj podklady ku klipu, ktorý sa však dočkal finalizácie až teraz. Tento track sa každopádne na novom albume nachádzať nebude.

Pra3x - Smiať sa

Nový klip predstavila aj formácia H16. Po Ideme spolu sa tentoraz dočkala vizuálizácie ďalšia klišé vec s názvom Celú noc v produkcii od Grimasa. O réžiu videa, ktoré dosť veľa ľudí kritizovalo, sa postaral DoubleJ.

H16 - Celú noc

DoubleJ nakrútil aj nasledujúce video, ale to je to jediné, čo majú tieto dva klipy spoločné. Záležitosť Majster slova, pod ktorou sú podpísaní Momo, Separ a Slipo, je totiž po hudobnej aj textovej stránke z úplne iného súdka. Hudobnú stránku si vzal na starosť Mugis.

Momo feat. Separ & Slipo - Majster slova

Idea a Fatte sa momentálne venujú svojim sólovým projektom, a preto si na ich ďalší spoločný album asi ešte počkáme. Napriek tomu však najnovšie spolu nahrali singel Skandál, ktorý sa bude nachádzať na pripravovanom Fatteovom mixtape a ktorý sa rozhodli predstaviť priamo prostredníctvom videa.

IdeaFatte - Skandál

A teraz sa už presunieme do zámoria, kde minulý týždeň najviac zarezonoval remix skladby Let Nas Down, v ktorej J. Cole rapuje o tom, ako sklamal Nasa. Spomínaný remix nahral práve Nas, ktorý v ňom tvrdí, že ho Cole nesklamal, ale práve naopak je naňho hrdý.

J. Cole feat. Nas - Let Nas Down (Remix)

Drake cez víkend oznámil, že jeho pripravovaná tretia štúdiovka s názvom Nothing Was The Same vyjde 17. septembra. Následne vypustil hneď štyri nové skladby. Jednou z nich je vec Jodeci Freestyle, v ktorej hosťuje pred chvíľou spomínaný J. Cole.

Drake feat. J. Cole - Jodeci Freestyle

Producent a oficiálny dídžej Wu-Tang Clanu Mathematics, ktorý je taktiež autorom ich legendárneho loga, vydal tento týždeň nový album s názvom The Answer. Na ňom sa nachádza aj skladba 4 Horsemen, v ktorej rapuje štvorica Inspectah Deck, Raekwon, Method Man a Ghostface Killah.

Mathematics feat. Inspectah Deck, Raekwon, Method Man & Ghostface Killah - 4 Horsemen

Ďalším Wu albumom, ktorý budeme mať už čoskoro (23. júla) možnosť počuť, je Keynote Speaker od U-Goda. Ten sa po skladbe Heads Up rozhodol predstaviť ďalšiu ochutnávku v podobe singla Fire, v ktorom hosťujú Jackpot Scotty Wotty a Method Man.

U-God feat. Jackpot Scotty Wotty & Method Man - Fire

Zdá sa, že ¡Mayday! ani tento rok nepoľavujú z vysokého tempa. Wrekonize síce iba v utorok vydal debutovú sólovku The War Within, to im však nebráni v tom, aby o necelý mesiac (16. júla) nevypustili nový album Believers. Prvým singlom z neho sa stala rovnomenná skladba, ktorá sa rovno dočkala aj klipu.

¡Mayday! - Believers

Aktívny je aj Homeboy Sandman, ktorý po aprílovom EP Kool Herc: Fertile Crescent pripravuje už na august nový album s názvom All That I Hold Dear. Na ňom by sa mala nachádzať aj čerstvá záležitosť Give You The World v produkcii od Knx.

Homeboy Sandman - Give You The World

Ako sme už niekoľkokrát písali, spevák Mayer Hawthorne vydá 16. júla nový album Where Does This Door Go. Po niekoľkých singloch tu máme konečne aj prvý klip, konkrétne k skladbe Her Favorite Song. Tú pritom iba pred niekoľkými dňami zremixoval Large Professor, ktorý do nej pridal aj rapovaný part.

Mayer Hawthorne - Her Favorite Song

Mayer Hawthorne - Her Favorite Song (Large Professor Remix)

Blame One, ktorý patrí k najnedoceňovanejším rapperom, a producent J57 vydajú 27. augusta spoločný album Walk In The Sun. Prvým singlom z neho je skladba They Don’t Know, ktorá sa necelý mesiac po zverejnení dočkala aj videa.

Blame One & J57 feat. Akie Bermiss - They Don’t Know

Na záver tu máme pokračovanie mixtapeu The Greenhouse Effect od Ashera Rotha, ktorý si môžete zdarma stiahnuť TU. Ak ešte váhate, tak si z neho najprv pustite skladbu Pop Radio.

Asher Roth - Pop Radio

Týždenný prehľad noviniek na hip-hopovej scéne vychádza vždy vo štvrtok. Ak chcete aj vy prispieť svojimi tipmi na kvalitnú hudbu v tomto žánri, kontaktujte nás na adrese redakcia@hudba.sk.

Autor: Miguel Mitchél
Foto: Anna Gekrepten - www.hugespot.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti