Hlavná stránka

>

Správy

>

O čom spievať, keď nie o ženách, pýta sa Dano Kapitán v prvom singli z nového EP

O čom spievať, keď nie o ženách, pýta sa Dano Kapitán v prvom singli z nového EP

27.09.2021 - 16:00 | redakcia

Talentovaný slovenský spevák Dano Kapitán už júni pri animovanom videoklipe k skladbe Superman, ktorú nahral s raperom Damem z DMS, poslal fanúšikom odkaz, že pripravuje EP nahrávku v spolupráci s novým slovenským labelom Zrazoo Records. V nedeľu večer z nej zverejnil prvý singel s názvom O ženách.


Meno Dano Kapitán pred dvoma rokmi zarezonovalo v česko-slovenskej verzii speváckej šou The Voice, vzápätí spevák vydal svoj debutový sólový album Kakashi. Ešte predtým sa zviditeľnil vo formácii Prešporskí Junáci a jeho hlas znel aj v refrénoch mnohých skladieb slovenských raperov. Jeho hlas zaujal aj nové vydavateľstvo Zrazoo Records, prepojené so známou hudobnou značkou Ruka Hore, ktoré ho prijalo za svojho nového člena.

Po spomínanom singli Superman tentoraz spevák pripravil svoj najcelistvejší hudobný projekt v podobe EP s názvom RN'D. "Dano je špecifický typ umelca, no veľmi nadaný a naším hlavným cieľom je odbúrať jeho imidž refrénového speváka a nakopnúť jeho sólovú dráhu. Myslím, že projektom RN'D dokazuje, že to môže nastať veľmi rýchlo," hovorí riaditeľ Zrazoo Records Dalibor Frankovič. EP, ktoré ponúkne päť na seba nadväzujúcich skladieb, príbehovo otvára prvá skladba O ženách, v ktorej hosťuje český raper Bobby Blaze. O vizuál sa postaral režisér Martin Miko z Illuminate Production.


Výrazný podiel na EP RN'D má producent Hoodini a o mix a mastering sa postaral Gebot. "Som rád, že v piatich skladbách sme vystihli všetko, čo som v tomto projekte chcel povedať. Predošlý album Kakashi bol môj debut, no spätne mám pocit, že tam chýbal celistvý názor producenta, ktorý by si šiel celý ten proces so mnou, od napísania textu, cez tvorenie hudobných liniek až po samotnú tvorbu EP či videoklipov. Síce príbeh v skladbách som prežíval dávnejšie, no chcel som aspoň hudobne odovzdať to, čo som prežíval a aby sa ľudia poučili z chýb druhých, aj tých mojich," približuje EP Dano Kapitán.

V úvodnej skladbe sa spevák predstavuje ako bezstarostný lámač ženských sŕdc, naopak, názov poslednej skladby Jedna z milión naznačuje osobný posun, ktorý chcel nahrávkou a na seba nadväzujúcimi videoklipmi zaznamenať. "Takúto skladbu som ešte nedal von, má to taký frajerský podtón, na čo som nebol zvyknutý. Cítim nielen v textoch, ale aj v klipoch oproti minulého albumu väčšiu vyspelosť a celistvosť. Aj vďaka Zrazoo Records, ktoré bezvýhradne verí v moju tvorbu, som hudobne viac odvážnejší a ich podpora ma neskutočne posúva," uzatvára Dano.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk za vydavateľstvo Zrazoo Records a Ruka Hore poskytla PR manažérka Jana Trellová. Správu sme upravili.

Foto: Andrej Hrušovský


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti