Po vydaní kompilácie hitov s názvom To najlepšie z nás, ktorá len pred pár dňami vyšla ako vinylová LPčka, skupina Peter Bič Project prichádza s novým singlom Len sa smej a ohlasuje svoje jesenné turné.

"Je to pieseň, ktorá sa mi prisnila, keď som bol v Chorvátsku na dovolenke a ráno som sa zobudil s touto pesničkou v hlave. Hneď som si ju teda zaznamenal, čo bol vtedy tiež malý zázrak. Text sme potom spoločne dotiahli s Vladom Krauszom," hovorí o vzniku skladby Peter Bič.

"Asi to je tým, že som mal a stále mám pocit, že sa pieseň práve hodí do tohto stavu, v akom všetci žijeme a fungujeme. Mám pocit, že ten smiech nám tu chýba a myslím si, že sa treba usmievať, pretože už je tu tej zloby až-až," dodáva hudobník k téme piesne, ktorú tentoraz naspieval sám bez speváčky Viktórie Vargovej.

Videoklip plný energie nakrútil Peter Rončík. "Mojím cieľom bolo vytvoriť pestrý videoklip, ktorý sa dobre dopĺňa s hudbou a posilňuje jej význam. Pri výbere ľudí a lokácií som sa snažil o rozmanitosť a dynamiku, od štúdio ateliéru s ľuďmi ukazujúcimi ich talenty, školskú telocvičňu so žiakmi, až po industriálny priestor, ktorý evokuje atmosféru hip-hopu," vysvetľuje režisér.

"Bola to moja prvá spolupráca so skupinou Peter Bič Project a musím zhodnotiť, že veľmi príjemná aj napriek náročnému dvojdňovému natáčaniu, ktorému predchádzalo mnoho dní príprav. Hudobníci boli otvorení rôznym nápadom a pri procese tvorby klipu boli veľmi kreatívni," pochvaľuje si spoluprácu Peter Rončík, ktorý sa okrem réžie postaral aj o kameru, strih a postprodukciu vizuálu.

"Som rád, že som ho stretol. Natáčali sme  v Prešove v rôznych lokáciách a musím povedať,  že tomu dal tú správnu atmosféru.  Bola to sranda, veľmi sme si to užili. S Petrom sa dobre pracovalo a bolo tam kopec ľudí, ktorí účinkujú spolu s nami, takže sme si aj zaspievali, zabávali sa a, hlavne, aj deti si to užívali s nami a my s nimi," uzatvára Peter Bič.

Skupina sa momentálne okrem príprav a nahrávania nových piesní venuje programu na jesenné turné, ktoré odštartuje 6. novembra v Spišskej Novej Vsi.

Jesenné turné Peter Bič Project:

  • 6. 11.  – Spišská Nová Ves, kino Mier                         
  • 7. 11. – Vranov nad Topľou, Mestský dom kultúry 
  • 13. 11.  – Žiar nad Hronom, MsKC
  • 20. 11.  – Nitra, PKO
  • 21. 11. – Trnava, Dom kultúry
  • 22. 11. – Trenčín, Piano Club 
  • 27. 11. – Levice, Mestské kultúrne stredisko

Všetky koncerty začínajú o 19:00.

Skladbu Len sa smej okrem Youtube nájdete na všetkých streamovacích službách.

Redakciu Hudba.sk informoval Tomáš Karpel z vydavateľstva Universal Music. Správu sme upravili.