Nahrávka inšpirovaná dvojicou minuloročných vystúpení v Las Vegas s tematikou Halloweenu vychádza práve dnes (27.10.). Hitmakeri oblečení do strašidelných kostýmov, predvádzajúci okrem vlastných pesničiek aj coververzie iných umelcov, sú zvečnení na albume, ktorý poslucháčov pozýva na tanec smrti. Prijmete pozvanie na parket?

Dance Macabere je nezvyčajným mixom nových verzií vlastných klasík Duran Duran, troch nových skladieb a tematických coververzií pesničiek od Billie Eilish, Talking Heads, The Rolling Stones, Siouxsie And The Banshees a ďalších. Pilotným singlom albumu sa v auguste stala titulná skladba Danse Macabre, ktorú v septembri nasledoval singel Black Moonlight a čerstvo zverejnená coverzverzia Psycho Killer od Talking Heads s hosťujúcou Victoriou De Angelis.

"Volal mi John a povedal mi, že pracuje na coveri Psycho Killer a chcel sa ma najskôr spýtať, či na ňom budem hrať. Bolo to šialené, keď ma jeden z najlepších basgitaristov všetkých čias požiadal, aby som zahrala jednu z mojich obľúbených skladieb s Duran Duran. Absolútne šialené," povedala De Angelis.

V minulosti dostali Duran Duran ponuku nahrať vianočnú pesničku. Odmietli, zdalo sa im to príliš gýčové. Halloween im bol totiž vždy bližší. "Vianoce oslavujem rovnako ako každý, ale nie je to niečo, čo by mi bolo blízke. Halloween je mi zvláštnym, krásnym spôsobom drahý. Milujem, že je to pohanská oslava šialenstva. V detstve boli čarodejnice, čierne mačky, démoni a príšery oveľa príťažlivejšie ako nejaký veľký chlap s bradou v červenom obleku," prezradil Nick Rhodes.

Šestnásty album legendárnej formácie zahŕňa tiež množstvo nečakaných hostí, vrátane bývalých gitaristov Andyho Taylora a Warrena Cuccurulla, spoluprácu s Mr. Hudsonom, dlhoročným producentom Nileom Rodgersom alebo spomínanou Victoriou De Angelis z Måneskin. V titulnom singli rapuje úvodný verš Simon Le Bon. Produkcie sa ujal Joshua Blair.

Zoznam skladieb albumu Danse Macabre:

 1. Black Moonlight
 2. Love Voudou
 3. Bury A Friend
 4. Supernature
 5. Danse Macabre
 6. Secret Oktober 31st
 7. Ghost Town
 8. Paint It Black
 9. Super Lonely Freak
 10. Spellbound
 11. Psycho Killer (feat. Victoria De Angelis)
 12. Confession in the Afterlife

Text: Hudba.sk (zdroj: Music-news.com)