Hudobná relácia 3 pódiá dnes večer opäť ponúkne žánrovo pestrú trojicu, ktorá ukáže, že v hudbe je možné všetko. Korben Dallas, Medial Banana a Veronika Strapková síce robia každý inú hudbu, no ukázali, že sa vedia spojiť v zaujímavých vystúpeniach. Pridal sa aj moderátor Peter Bič, ktorý si s bratislavskou kapelou zahral jej najtvrdšiu skladbu.

V relácii 3 pódiá každý týždeň okrem známych skladieb zaznievajú aj úplné novinky, ktoré potvrdzujú, že hudobníci v čase pandémie rozhodne nezaháľajú. A sú radi, že svoje živé vystúpenia môžu fanúšikom sprostredkovať aspoň cez televízne obrazovky. Najbližšie sa tak udeje už dnes večer o 22:50 na Jednotke.

"Je výborné, že slovenská hudba dostáva takýto veľký priestor, najmä v období, keď nemôžu byť koncerty. Poslucháčom aj hudobníkom to pomôže prekonať túto krízu. Zároveň je dobré, že sa v relácii stretávajú rôzne skupiny a štýly, ľudia tak majú šancu spoznávať nové veci a aj muzikanti sa môžu stretnúť s kolegami, s ktorými by sa inak nemali kde zoznámiť. Doba je síce smutná, ale o to lepšie padnú energické skladby. Zahráme teda tanečný Beh a metalové Múry. Otec je síce pomalší, ale je to skladba, vďaka ktorej nás spoznalo možno najviac ľudí, takže príde aj na ňu," priblížil účinkovanie kapely Korben Dallas spevák, gitarista a skladateľ Juraj Benetin.

V pesničke Múry z albumu Stredovek (2017) sa predviedol aj Peter Bič, ktorý svojou hrou na gitare často sekunduje vystupujúcim kapelám. Takú tvrdú skladbu však na televíznych obrazovkách ešte nehral. "Objavil v sebe skrytého metalistu. Keď mu to nevyjde s jeho projektom, mal by rozhodne zapustiť vlasy a zvážiť kariéru v tejto oblasti," dodal s úsmevom Benetin.


Z možnosti predstaviť sa v 3 pódiách sa teší aj kapela Medial Banana, ktorej stretnutia s fanúšikmi, ale aj kolegami z hudobnej scény, už takisto chýbajú.

"Relácia sa nám veľmi páčila, konečne sme vďaka nej po dlhšej dobe postretávali kolegov muzikantov, ktorých by sme za normálnych okolností stretli v backstageoch festivalov. Ale situácia je taká, aká je, tak sme si aspoň spravili taký malý festival v RTVS. Zahráme skladby z nášho nového albumu Nedotknuteľní, konkrétne Život ide ďalej, Slnečné brýle a Môžem všetko," prezradil basák Matej Krivánek.


Ženský element tentoraz prinesie krásna a talentovaná speváčka Veronika Strapková. Tá v týchto dňoch vydáva svoj druhý album s názvom Nová a v relácii ponúkne premiéru jednej z noviniek.

"Zaspievam piesne, ktoré som vytvorila v minulosti, aby sme prešli aj to obdobie začiatkov, a aj takú, čo vznikla len teraz a je na novom albume. Tá vlastne bude mať premiéru práve v 3 pódiách. Je to skladba Kým ťa mám, ktorú mi pomohli vytvoriť Zoli Sallai a Igor Timko z No Name. Pesničku Stále, ktorá je pôvodne duet s Majkom Spiritom, zaspievam v akustickej podobe a v pôvodnej verzii, ktorú možno diváci ešte nepočuli. A pieseň Kam? mi vybral režisér, asi kvôli textu. Všetky sú v slovenčine a všetky mám rada," hovorí speváčka a autorka.


Všetko podstatné o relácii 3 pódiá nájdete na sociálnych sieťach Facebook a InstagramCelé epizódy si môžete kedykoľvek pozrieť v archíve RTVS.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér RTVS Marián Prevendarčík. Tlačovú správu sme upravili.

Foto: Dominika Kentošová