Mladá speváčka Erika Rein, pôsobiaca v BL-Gospel, Chick2Chick Trio a vokálmi spestrujúca live vystúpenia kapely King Shaolin, sa hlási s debutovým singlom Losing My Ground. Skladbu sprevádza aj videoklip, o ktorý sa postarali Michal Neffe a Dominik Štofko.

"Strácam pevnú pôdu pod nohami a necítim gravitáciu, vždy keď cítim tú emóciu, čo hýbe svetom a vesmírom už od počiatku ľudstva. Láska a blízky kontakt s človekom, ktorého z celého srdca milujem, je pre mňa to najkrajšie, čo môže byť, a preto vznikla aj táto pieseň," vysvetľuje kľúčovú myšlienku piesne Erika Rein. "Mali by sme si vážiť to, keď lásku dostávame, ale zároveň sa sústrediť aj na to, aby sme jej oveľa viac dávali," dodáva.  

Text piesne vznikol v spolupráci s lídrom kapely King Shaolin Dominikom Štofkom, ktorý speváčkine pocity zhmotnil do slov. "S Dominikom sme veľmi dobrí kamaráti a táto pieseň je naša prvá spoločná práca. Veľakrát sme sa rozprávali o našich životoch, a tým sme sa, samozrejme, dostali aj k osobnejším témam, ako sú vzťahy. Tak presne vedel namieriť tento text na magnetické pole mojej duše," prezrádza Erika.

Spolupráca s LittleBeat 

Losing My Ground je prvá pieseň z pripravovaného EP, na ktorom bude ďalších päť piesní. "Vybrala som si ju ako debutový singel, lebo má pre mňa veľkú umeleckú hodnotu a vynikajúcu atmosféru," hovorí Erika. Pieseň je inšpirovaná jej vlastným životom a verí, že bude blízka všetkým, ktorí sú svojimi pocitmi akoby zhypnotizovaní. Autorom hudby je Dominik Štofko, ktorý je zároveň aj hudobným producentom a aranžérom skladby. Od popovej tvorby sa priblížil k R&B s moderným beatom, ktorý znie v harmónii s Erikiným zamatovým zafarbením hlasu. O mix skladby sa postaral Andrej Hruška z bratislavského štúdia LittleBeat.  


Nakrúcanie videoklipu prebiehalo v ateliéri Novej Cvernovky. "S vizuálom je hudba vždy silnejšia, či už je to v predstavivosti alebo na plátne. No chcela som ukázať poslucháčovi, divákovi, ako to cítim ja a čo sa vo mne deje v spojení s touto piesňou," hovorí Erika Rein. Klip zobrazuje rôzne uhly pohľadov metaforických odzrkadľovaní emócií. Ateliér ponúkol množstvo vizuálnych zákutí, ktoré nechali vyznieť atmosféru piesne.

O produkciu klipu, námet aj celkový vizuál klipu sa postaral tím z King Shaolin Studios, za ktorým stoja Dominik Štofko a gitarista kapely King Shaolin Michal Neffe. Scenár speváčka dotvorila s Dominikom Štofkom, ktorý je zároveň režisérom klipu. "Z klipu sa veľmi teším, prevýšil moje očakávania. Spolu s hudbou zachytáva priestor medzi vesmírom a naším pozemským dianím. Som vďačná, že môžem pracovať na svojej hudobnej kariére a budem sa snažiť všetko vždy posúvať vpred," uzatvára Erika Rein.

Redakciu Hudba.sk informoval za speváčku Michal Neffe. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR