Po dvojročnej pauze pozýva festival Piešťany Open MIC priaznivcov originálnej hudobnej tvorby na svoj piaty ročník, ktorý sa bude konať 4. februára v priestoroch ŽiWell Kursalon.


Piešťany Open MIC
je DIY festival lokálnej hudobnej tvorby, ktorý ponúka tradičné a alternatívne koncerty kapiel a pesničkárov. Podujatie je určené pre každého, kto chce predstaviť vlastnú tvorbu prostredníctvom krátkeho vystúpenia. Pre vystupujúcich je v definovanom časovom rozmedzí pripravené a zdarma poskytnuté ozvučenie s asistenciou profesionálneho zvukára.

História Open MIC festivalov siaha do 60. rokov minulého storočia, prevažne USA, kde sa v tom čase formovala alternatívna hudobná scéna. Konajú sa spravidla v baroch alebo reštauráciách a sú miestom stretnutí a improvizovaných vystúpení, ako aj miestom, kde
hudobníci môžu predstaviť nové skladby a spoznať prvé reakcie publika.

Okrem hlavného koncertu piešťanského skladateľa, hudobníka a producenta Jozefa Hnídzika alias JuJu Planet Dub so speváčkami Opera Divas (electronic, world music), na tohtoročnom Open MICu vystúpia Halabuk (pop-reggae), klipers (elektronický folk), Druhá Edícia Acoustic (folk), Evan Burgess & Veronika Smidova (folk) a Tu-har-gash (world music).

Program Open MICu je do poslednej chvíle otvorený a záujemcovia sa stále môžu prihlásiť emailom cez info@piestanystreetart.sk alebo telefonicky na 0945 450 576. Pre účinkujúcich jepripravené jedlo a občerstvenie.

Organizátorom podujatia je občianske združenie Street ART o.z. Vstupné je dobrovoľný príspevok, minimálne 5 €, ktoré je možné vopred uhradiť na transparentný účet Street ART o.z., s poznámkou Open MIC.

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol Branislav Galo. Text správy sme upravili.