O talentovanej 17-ročnej speváčke Gigi Ann Green sme prvýkrát písali vo februári, kedy vydala svoj prvý autorský singel Devil in Disguise a ukázala veľký potenciál. Teraz prichádza s novou skladbou a videoklipom Breathless a opäť príjemne prekvapila.


Text a hlavnú melodickú linku skladby Breathless zložila Gigi Ann sama pri klavíri. Tak ako pri debutovom singli Devil in Disguise, aj v tomto prípade aranžmány a hudobnú produkciu zabezpečil Andrej Hruška, ktorý si na nahrávanie pozval klaviristu Rolanda Kánika a basgitaristu Michala Šelepa. Pieseň vznikala od začiatku tohto roka a kým sa dopracovala do výsledného tvaru, mala niekoľko podôb.

"Andrej tejto skladbe venoval naozaj veľa energie a času. Chceli sme vytvoriť netuctovú popovú skladbu, v ktorej zachováme prvky mojej obľúbenej hudby R&B a soulu. Najdlhšie nám trvalo nájsť ten správny pomer štýlov. S výsledkom som spokojná a aj po čase sa z toho veľmi teším," hovorí mladá speváčka.
 
Kým vo svojej prvej autorskej skladbe Gigi Ann reflektovala pocity mladej generácie z covidových obmedzení, v texte piesne Breathless rozoberá jednoduchšiu tému. "Je to taký monológ tínedžerky, ktorý opisuje niečo, čo zatiaľ ešte nie je láska, ale skôr vášeň. Breathless je v preklade 'bez dychu', ale voľne to opisuje práve ten pocit zamilovanosti, keď sa vzájomne doťahujete, červenáte a nemôžete myslieť na nič iné. Myslím, že mladí ľudia dnes majú problém opätovať city a pustiť sa do budovania vzťahov. Práve nad tým sa vo svojej skladbe zamýšľam," priblížila novinku jej autorka a interpretka.


Príjemný letný videoklip nakrútili pri vode Lukáš Jurečko a Zuzana Ulbrichtová z Havoc Space. Hlavnú úlohu si v ňom popri samotnej Gigi Ann zahral herec Daniel Grega.

"Nakrúcanie klipu bolo úžasné. Boli sme ako partia mladých ľudí na trojdňovom výlete. Stalo sa tam množstvo vtipných vecí a výborne sme sa popri práci zabávali. S Danielom sme si dobre sadli, takže to bolo veľmi príjemné,” opísala nakrúcanie klipu Gigi Ann.

Zaujala aj porotu prestížnej skladateľskej súťaže

O tom, že Gigi Ann je meno, o ktorom ešte určite budeme počuť, svedčí aj ocenenie jej prvých dvoch singlov zo strany odborníkov z hudobného priemyslu. Skladby Devil in Disguise a Breathless ich zaujali na toľko, že s oboma postúpila do semifinále súťaže UK Songwriting Contest 2022. Finále tejto významnej medzinárodnej súťaže v skladaní piesní, ktorá existuje už 21 rokov a v ktorej suťažia pesničky z viac ako 80 krajín, by sa malo uskutočniť do konca roka.

Gigi Ann v súčasnosti už pracuje na ďalších pesničkách, ktoré by sa začiatkom budúceho roka mali objaviť na jej debutovej EP nahrávke. Zároveň pripravuje špeciálne akustické verzie svojich skladieb, ktoré odprezentuje na sociálnych sieťach a pre fanúšikov chystá aj živé vystúpenia so skupinou.


Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytol PR manažér Rado Mešša. Správu sme upravili a doplnili.