Hlavná stránka

>

Správy

>

Slovenský producent Mark Dann predstavuje novinku Freedom

Slovenský producent Mark Dann predstavuje novinku Freedom

28.09.2019 - 15:00 | redakcia

Producent Mark Dann má ešte len 23 rokov, no už má na konte hity, ktoré poslucháči pravdeopodbne poznajú z rádií. Spolupracoval napríklad s Dominikou Mirgovou, Kalim, ale aj s ďalšími známymi a menej známymi umelcami. Aktuálne predstavuje novinku Freedom, ku ktorej text napísal Miro Jaroš.


"Vznikla úplne rovnako, ako všetky moje predošlé single. Sadol som si do štúdia, položil prsty na klávesy a išlo to samé. Vždy keď tvorím, tvorím srdcom. Preto to ide tak ľahko. Táto skladba má v sebe odkaz pre všetkých ľudí, ktorí si málo veria. Mal som podobný príbeh. Vyrastal som v malej dedinke na strednom Slovensku. Malé sebavedomie, ale zato veľké sny. Išiel som si krok po kroku za tým č som chcel dosiahnuť a dnes si žijem svoj veľký detský sen. Nikdy som nebol šťastnejší," vraví Mark Dann nielen o novej skladbe.

Objav Mira Jaroša

Marka objavil Miro Jaroš, ktorý s ním spolupracuje už od jeho 16 rokov. Spolu zložili viaceré skladby a k aktuálnej novinke Freedom Miro napísal text. "Dal som ho takmer "na prvú". Hneď ako mi Mark pustil nápad, na ktorom pracuje, slová mi napadali samé. Pesnička má jednoduché posolstvo – neriaď sa tým, čo chce okolitý svet, pozri sa do samého seba a srdce ti napovie. Keď si sám sebou, si slobodný. Verím, že je to kľúč k šťastiu," vraví Miro Jaroš.

Mark je hudobný producent. Jeho prácu prirovnávajú k slávnemu Kygovi alebo Avicimu. Sám teda vo svojich piesňach nespieva, "iba" ich skladá. Niektoré pre hviezdy nášho hudobného neba, iné pre začiatočníkov. "Niektorí už možno vedia, že v mojom projekte dávam priestor aj mladým a talentovaným spevákom. Tentokrát som si na spoluprácu vybral študenta medicíny, ktorý má neskutočne krásnu farbu hlasu. Napísal mi, že spieva len 3 mesiace a veľmi ho to baví. Vypočul som si jeho prvú nahrávku a zaujalo ma to natoľko, že sme o pár týždňov spolu nahrávali nový song. Jeho meno je Dani Slovák," vysvetľuje Mark Dann.


Najosobnejší videoklip

Skladba má aj moderný videoklip. Po prvý raz vo svojej tvorbe je hlavým hrdinom klipu sám Mark. "Doteraz som sa v každom svojom videoklipe objavil len na pár sekúnd a pozornosť som skôr upriamoval na hercov. Tentokrát som urobil výnimku. Od začiatku som tento song plánoval postaviť na svojom príbehu. Vo videoklipe sú tiež moje reálne zábery z detstva, keď som ako malý chlapec v detskej izbe hral na "hračkárskom" klavíri. Je to môj najosobnejší videoklip a tak môžem svojim fanúšikom ukázať môj svet, v ktorom žijem. Videoklip sme nakrúcali vo viacerých krajinách – v Izraeli, na Malorke, v Rakúsku, v Poľsku, ale aj doma na našom krásnom Slovensku," uzatvára Mark Dann.

Mark Dann je 23-ročný hudobný producent a DJ. Jeho single sa často objavujú medzi najhranejšími pesničkami v slovenských rádiách. Ide napríklad o skladby The Way, Without you, či Sunflowers. Pravidelne ho hrá Európa 2 a Funrádio, jeho tvorbu už predstavili aj na Exprese. Aktuálne získal cenu objav roka na Európe 2 a momentálne je nominovaný na Ceny SOZA v kategórii najúspešnejší mladý autor.

Informácie a foto pre Hudba.sk poskytla Eva Sládková z Propaganda House. Text správy sme upravili.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti