Hlavná stránka

>

Správy

>

Walter Schnitzelsson vydávajú dlho očakávaný druhý album

Walter Schnitzelsson vydávajú dlho očakávaný druhý album

29.01.2019 - 10:00 | redakcia

Trojica Walter Schnitzelsson prichádza viac než päť rokov po debute Fever (2013) s novým albumom. Na nahrávke s názvom Sugar Kids Won't Stop Screaming, ktorá vychádza v piatok 1. februára, sa nachádza spolu desať skladieb. Cítiť z nich rock'n'rollové a bluesové korene a pre túto kapelu už typickú energiu a pozitívnu náladu.


Album vychádza na rešpektovanej značke Slnko Records, ktorá už na svojom webe spustila aj predpredaj CD a MP3. Od prvého februárového piatka bude album dostupný na všetkých digitálnych platformách a streamovacích službách a na všetkých koncertoch bude k dispozícii aj fyzické CD.

Za dlhšie čakanie sa Walter Schnitzelsson fanúšikom odvďačili osobným a zvukovo vyspelejším albumom, ktorý si chalani produkovali sami. Oproti priamočiarejšiemu debutu je v aktuálnej novinke počuťvyzretejšie skladby, ktoré odzrkadľujú časový odstup medzi albumami. V pesničkách ale nechýba ani chytľavá festivalová nálada a na prvé počutie zapamätateľné gitarové linky.


Album zo spálne

"Tento album vznikal veľmi dlho. Medzitým som študoval zvuk v Amsterdame, možno preto sa to natiahlo. Mal som totiž ambíciu to zmixovať všetko sám, keďže to vnímam ako veľmi kreatívny proces. Veľa z nahrávok je vlastne nahratých u mňa v spálni, kde som to celé aj dopísal. Začal som v auguste minulého roka a bolo to veľmi fajn obdobie, mal som na to všetko kľud," hovorí líder skupiny Jozef Rezník. Hudobník zároveň priznáva, že tvorba textov si vyžadovala dlhší čas.

"Písal som ich dlhšie, pretože som chcel, aby to bolo zo života. Aby to, čo hovorím ľuďom, bolo prežíté a nech sa s tým stotožňujem. Čakal som, kým budem mať ľuďom čo povedať a skončilo to naozaj osobným albumom," dodáva hudobník, ktorý v posledných rokoch pôsobí aj ako gitarista skupiny Para. Dokonca na jej minuloročný album Našou krajinou napísal a naspieval jednu pesničku, čo je vzácna príležitosť počuť ho spievať po slovensky. V rámci novinky svojej "domovskej" kapely však nadväzuje na anglicky spievaný debut, pričom v jazyku, v ktorom už v roku 2013 znel veľmi dobre, sa odvtedy ešte viac zdokonalil vďaka dlhším pobytom v Austrálii či spomínanom Amsterdame.

Prvým singlom z novinky "šniclov" sa stala už v lete vydaná pieseň Short Story, za ktorú môžu fanúšikovia hlasovať aj v ankete Radio_Head Awards v kategórii Skladba roka. V najbližších týždňoch skupina odpremiéruje videoklip na ďalší singel Sugar. Následne sa trojica vydá na koncerty a letné festivaly, kde fanúšikom zahrá všetky nové veci aj naživo. Rok ukončí jesenným turné po vybraných slovenských mestách a v zahraničí.

Zoznam skladieb na albume Sugar Kids Won't Stop Screaming:

1. Short story
2. Sugar (our kids gonna kill us)
3. Higher
4. Somniloquist and the sleeping orchestra
5. It's always sunny in my hometown
6. On deadly ground
7. Everything is alright
8. Lifetime goals
9. Cabal
10. Perfumed penury

A na záver kandidát na celu obal roka:

Sugar Kids Won't Stop Screaming, 2019

Redakciu Hudba.sk informoval PR manažér Alexander Čerevka zo Slnko Records. Tlačovú správu sme upravili. 

Foto: PR


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti