Tradičný rodinný festival plný hudby, pohody a zábavy sa uskutoční v Trenčianskych Bohuslaviciach už dvadsiaty štvrtý raz. Festival sa bude konať 26. a 27. júla ako vždy v nádhernom prostredí Bošáckej doliny, ktoré ponúka návštevníkom dokonalú atmosféru už len samotnou prírodnou panorámou.

"Festival Žákovic Open pre mňa znamená kus života, príbeh, ktorý začal nenápadne, ako stretnutie spriatelených kapiel, lásku a dva dni v roku, ktoré mi každý rok prinášajú veľkú radosť. Ako som už niekde spomenul, často mávam zimomriavky, keď sa prechádzam po našom areáli a vidím neskutočné množstvo šťastných a usmiatych ľudí. Tento rok to bude už 24. ročník a sme radi, že je oň stále záujem," spomína spoluorganizátor festivalu Tomáš "Yxo" Dohňanský.

Organizátori si tento rok pripravili opäť silný hudobný line-up obohatený o chillout zónu, stanovú dedinku, ale aj skvelé občerstvenie. Tešiť sa môžete na headlinerov ako Billy Barman, Medial BananaKorben DallasSlobodná Európa či undergroundová legenda Bez ladu a skladu.

Ďalej na festivale vystúpi tradične, ako každý rok, skupina Hex, ktorá čoskoro plánuje osláviť 35 rokov na hudobnej scéne. Na svoje si však prídu aj fanúšikovia interpretov ako Vec, Vampiros LegendariosZrní, Vrbovskí víťazi, CHVM, Trolejboys a Cpt. Slice. Pre mladších divákov bude pripravený sobotný detský program – Jobusovky v podaní Braňa Jobusa.

Žákovic Open 2023 Zdroj: Martin Driensky

"Veľmi nás teší, že na náš festival, ktorý má každý rok podobnú hudobnú dramaturgiu, chodí stále viac a viac ľudí. Je to určite aj vďaka neopakovateľnej atmosfére a nádhernému prostrediu, ktoré areál penziónu Žákovic ponúka. Minulý rok ma veľmi potešilo, že sme aj vďaka jednému z našich partnerov, mohli pridať do programu pre nás netradičnú vec, a to boli Rozhovory na hojdačke so zaujímavými hosťami na rôzne spoločenské témy. Táto aktivita sa ľuďom veľmi páčila a budeme v nej pokračovať aj tento rok," dodáva Yxo.

Podobne ako v minulých rokoch, aj tento rok budú mať návštevníci bezplatne k dispozícii kyvadlovú dopravu, stanovú dedinku a parkovisko. Zakúpiť si však bude možné miesto v oplotenej a stráženej stanovej dedinke Extra, ktorá ponúka aj mnohé ďalšie benefity ako napr. exkluzívne umiestnenie hneď vedľa pódia, chladničky či sprchy. Na festivale nebudú chýbať ani stánky s kvalitným občerstvením, plné chutného jedla a nápojov. Okrem toho bude k dispozícii funkčný bar v penzióne.

Neváhajte a príďte zažiť a užiť si rodinnú atmosféru festivalu Žákovic open plnú neopakovateľných zážitkov a skvelej hudby. Vstupenky je možné si zakúpiť už teraz v sieti Predpredaj.sk. Deti do štyroch rokov a ZŤP majú vstup zdarma. Viac informácii a noviniek nájdete na stránke festivalu www.zakovicopen.sk

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Andrea Súlovská z All About Music. Správu sme upravili.