Hudobní producenti Martin "Maxo" Šrámek a Matej Mikloš, ktorí vystupujú pod značkou Dvatri Tridva a spolupracujú s takými menami ako Celeste Buckingham, Yael, Tina, Ronie alebo Erika Rein, vydali v týchto dňoch novú skladbu v spolupráci s Danom Kapitánom a Majselfom. Novinka s názvom Naty je ďalšou ukážkou ich pripravovaného albumu, z ktorého už minulý rok predstavili tanečne ladenú pieseň Lonely s Ronie a Dominikou Mirgovou a temnejšiu pieseň Sahyb od Yaela.

Doteraz zverejnené skladby svojou štýlovou rozmanitosťou podčiarkujú protikladnú symboliku samotného názvu projektu Dvatri Tridva (23 32). Tentokrát producenti stavili na kombináciu tzv. afro-trapu s prvkami popu v skladbe Naty, v ktorej sa stretli dve výrazné mužské mená súčasnej slovenskej hudobnej scény.

"Na spoluprácu bol na začiatku oslovený Dano Kapitán a dlhšie sme hľadali, kto by sa k nemu hodil. Nakoniec sme zvolili Majselfa, ktorý sa tu predstavuje v polohe, v akej ste ho predtým nemali možnosť počuť," vysvetľujú producenti, pričom dodávajú, že u oboch interpretov bolo ich zámerom vykročenie z komfortnej zóny. "U Dana sme upustili od komplikovaných R&B melodických liniek a u Majselfa odhodili preč jeho povestný 'chraplák'. Majself nás veľmi prekvapil svojim sýto znejúcim prirodzeným hlasom. Zistili sme, že mu to naozaj dobre spieva."

O videoklip sa postarala produkčná spoločnosť Illuminate. Dej klipu v réžii Martina Mika je príbeh dvoch mužov, ktorí nevedia o tom, že sú posadnutí rovnakou ženou. Korešponduje s textom refrénu, kde sa síce spieva ženské meno, ale ide vlastne o slangovú hlášku z filmu Borat "Naughty Naughty", v preklade naničhodný či darebácky. Také bolo pre Dana Kapitána aj samotné vydanie piesne, keďže tesne pred premiérou videoklipu mu ukradli instagramový účet s 10-tisíc followermi.

K spolupráci sa vyjadrili aj obaja interpreti. "Som veľmi rád, že Maxo Šrámek oslovil Majselfa, pretože sme dlho hľadali hlas, ktorý by sa ku mne hodil a musím uznať, že táto pesnička je fakt super," povedal Dano Kapitán. Majself takisto nešetrí chválou: "Spolupráca s Dvatri Tridva a Danom bola výborná, keďže všetci sú skvelí a talentovaní hudobníci, skladba vznikla veľmi organicky a myslím si, že prirodzenosť jej vzniku je cítiť aj zo samotnej nahrávky."

Informácie a fotografie redakcii Hudba.sk poskytla Renáta Tomášová z vydavateľstva Warner Music. Správu sme upravili.