Hlavná stránka

>

Správy

>

Mista má prvý singel v slovenčine. Štartuje ním novú umeleckú éru

Mista má prvý singel v slovenčine. Štartuje ním novú umeleckú éru

29.10.2016 - 13:00 | redakcia

Slovenská speváčka Mista nahrala prvú slovenskú skladbu a ohlasuje ňou začiatok novej éry vo svojej tvorbe. Singel Deň s tebou je o tom, v akej fáze života sa mladá umelkyňa nachádza. Podobne ako mnohí jej priatelia a známi si stále častejšie uvedomuje, že naháňať sa za prácou nie je tým, čo od života očakáva.


"V poslednom období sa stále častejšie stretávam s ľuďmi, pre ktorých už nie je hlavná životná hodnota hnať sa za prácou a zarábať stále viac peňazí. Ale chcú mať pri sebe blízkeho partnera, ktorý im rozumie a s ktorým môžu zdieľať radosti aj starosti bežných dní. Na tento podnet vznikla aj moja nová skladba. Je o tom, aké krásne je v živote nebyť sám," vysvetľuje Mista.  

Autorkou hudby k songu Deň s tebou je sama Mista a jej manžel Stano Šimor, text jej napísal Vlado Krausz. V novej pesničke počujete Mistu nielen spievať, ale aj hrať na husliach. Doteraz spievala v angličtine, ale piesňou Deň s tebou štartuje novú éru svojej tvorby. Rozhodla sa, že bude spievať v rodnom jazyku.

"Je to môj rodný jazyk, vždy mi bude najbližší. Každý hudobník sa časom vyvíja a má potrebu posunúť sa ďalej. Pre mňa je nahrávanie nových skladieb so živými nástrojmi a s kapelou návrat k tomu, čo som robila celý život, ešte počas štúdia na konzervatóriu a VŠMU. Aktuálna pesnička je predzvesťou nového albumu, na ktorom už aktívne pracujem. Vyjde ešte pred letom 2017, na čo nadviažu aj koncerty s novým programom. Celý album bude spievaný v slovenčine, veľmi sa z toho teším. Mám hotových už sedem skladieb a ďalších sedem je v štádiu tvorenia," dodáva Mista.


Speváčka a hudobníčka, vlastným menom Soňa Šimorová, má za sebou klasické hudobné vzdelanie. Vyštudovala konzervatórium a potom Vysokú školu múzických umení v Bratislave. Po 20 rokoch pravidelného cvičenia na husliach a na klavíri sa však rozhodla pre radikálnu zmenu. Ako sama vraví, chcela si tak zachrániť duševné zdravie.

Presťahovala sa do Česka a z klasickej hudby presedlala na pop. Kariéru speváčky odštartovala v lete 2011 prvým singlom Rock It (United), ktorý sa stretol s veľkým ohlasom. Rovnaký úspech dosiahla i s ďalším songom Never Hide, ktorý jej otvoril dvere aj do zahraničia. Vďaka následnej ponuke na spoluprácu s nemeckým vydavateľstvom A45 vyšiel v roku 2012 hit Ca$h Out. V tom istom roku Mista vydala aj prvý sólo album Show Me, s ktorým absolvovala trojmesačné turné v Ázii a Európe.  

V roku 2013 a 2014 vydala ďalšie celoplošne hrané single Feel The Breze a Go Wild, ku ktorým mala turné po kluboch s americkou speváčkou Keshou. S novým singlom Catwalk fever odštartovala Mista začiatkom leta 2015 koncertovanie s kapelou. Singel sa dostal na 13. miesto oficiálnej nemeckej hitparády.  

Informácie redakcii Hudba.sk poskytla PR manažérka Nora Krchňáková.

Foto: Michal Hudec


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti