Hlavná stránka

>

Správy

>

Support Lesbiens prichádzajú s halloweenskym videom k piesni White Lines

Support Lesbiens prichádzajú s halloweenskym videom k piesni White Lines

29.10.2020 - 09:00 | redakcia

Kapela Support Lesbiens zverejnila nový singel White Lines, ktorý popisuje temné tempo nočného života v metropolách, mal pôvodne okoreniť hudobné sety na letných koncertoch kapely, ale vzhľadom na všetky okolnosti nabral úplne nový smer. Ďalší rozmer tejto skladbe dáva aj nový videoklip. Singel a je tiež jasným signálom vzniku nového albumu, ktorý kapela plánuje vydať budúci rok.


"White Lines sme napísali ku koncu prvého lockdownu, kedy nám už naozaj začal chýbať nočný život," približuje okolnosti vzniku skladby spevák a autor textu Dušan Marko. "Niekedy jednoducho potrebujete vypnúť, zabudnúť na dobré vychovanie a vyraziť do ulíc. A presne tak znie aj pesnička, presne tak, ako sme sa cítili. Temne. Nakoniec sa pieseň tematicky spojila aj s Halloweenom, čo je krásne vidieť práve vo videoklipe. Navyše refrén korešponduje aj s touto dramatickou dobou."

Svoju motiváciu ku vzniku skladby popisuje aj autor hudby Radek Tomášek: "Vždy ma fascinovala duchárska tematika v hudbe. Pamätám si, ako som si ako chlapec púšťal z vinylu Thriller do slúchadiel stále dokola. Pred dvoma rokmi som objavil kapelu Ghost a úplne ma to rozsekalo. Ten temný teatrálny vibe ma úplne paradoxne zalial pozitívne. No a ja chodím behať do Roztockýho lesa, kde sú v jednom mieste uprostred lesa dvere. A raz som k ním dobehol, otvoril ich a prešiel nimi. A tak vznikol tento song."


V súlade s textom je aj vizuálna podoba skladby zladená s jej posolstvom. Všetky obrázky kreslil a animoval ručne tvorca klipu Matyáš Vorda. Techniku ​​animácie zvolil presne tak, ako sa to robilo v začiatkoch animovaného filmu, z ktorých si bral inšpiráciu. Video odkazuje na dobu nemých čiernobielych filmov, kedy vznikali prvé príbehy s Mickey Mousom, či Merrie Melodies.

"Text songu som si interpretoval ako pokúšanie vôle, zvádzanie k niečomu nebezpečnému, niečomu zakázanému. Niečomu, čo cez zdanlivé krátkodobé uspokojenie, či zábavu, vedie k tragédii. Preto som v lyric videu použil charaktery ako sú kostry, rakvy, či iné hororové výjavy, ktoré sa ale zámerne tvária na prvý pohľad priateľsky, naivne, až detsky. Vyzerajú, že s nimi bude zábava, ale pozor, sú to stále len smrťáci," vysvetľuje spracovanie videa Matyáš.

Informácie a foto redakcii Hudba.sk poskytla Zdena Selingerová.


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti