Pain Palace je názov nového albumu a zároveň nový názov hudobného projektu zakladateľov značky Weltschmerzen - Tomáša Prištiaka, Matúša Mordavského a Dominika Suchého. Debutom tejto trojice vydaným pod názvom Weltschmerzten odštartovala v roku 2019 existencia vydavateľstva, teraz sa rozhodli svoj experimentálny elektronický projekt premenovať.

Hudba Pain Palace (ex Weltschmerzen) je rôzna, avšak nie veľmi prístupná. Trojica na albume reflektuje svoj pohľad a pocit zo stavu súčasného sveta. Atmosféra aj hudba na albume radikálne kolísa: počujeme ľútosť, tragédiu, brutalizmus a beznádej, avšak rovnako intenzívne aj krásu, krehkosť a veľkoleposť.

Zvuk je polarizovaný ako veľa vecí v súčasnom svete a celá spoločnosť. Tomáš Prištiak (Tante Elze; sólový album dog-rose), Matúš Mordavský (Tittingur) a Dominik Suchý (Tittingur, sólová tvorba) v projekte Pain Palace ponúkajú viac než len spojenie hudobných elementov zo svojich "domovských" a sólových projektov. Spoločne prinášajú prístup a zvuky, ktoré inde v ich tvorbe nenájdeme. Významným tvorivým prvkom a leitmotívom je romantizácia bytia a veľkoleposť až na pokraj. Nejde však o žiadny easy listening, táto hudba vyžaduje zvedavého a otvoreného poslucháča.Pain Palace (ws011) je trinástym albumom vydaným pod značkou slovenského romantického experimentálneho vydavateľstva Weltschmerzen, zameraného na emočne vyhrotenú, ľudsky prepojenú a zvukovo vyhranenú súčasnú hudbu. Doposiaľ boli pod jeho hlavičkou vydané nahrávky projektov Tittingur, Weltschmerzen (Pain Palace), Ujko, Fokular,Tante Elze, Penumbra Vortex, BIOS a Kolektív Ruiny, ako aj sólové projekty Dominika Suchého, Tomáša Prištiaka a Daniela Kordíka.

Album Pain Palace oficiálne vyšiel 23. decembra na vinyle a digitálne na Bandcampe vydavateľstva a tiež na streamingových platformách.

Tvorbu a vydanie albumu Pain Palace podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, Bratislavský samosprávny kraj a kultúrny fond SOZA.

Zdroj: Weltschmerzen (Hudba.sk edit)
Foto: Jakub Čaprnka