Hlavná stránka

>

Správy

>

Neuveríte, že sú zo Slovenska! Pozrite si prvý videoklip Prešovčanov ElevenHill

Neuveríte, že sú zo Slovenska! Pozrite si prvý videoklip Prešovčanov ElevenHill

30.03.2016 - 16:00 | Patrik Marflák

Málokedy sa stane, že novovzniknutá kapela, ktorá sa hudobne nepohybuje v strednom prúde, spraví hneď s prvou zverejnenou skladbou taký dojem. Skupine ElevenHill sa podarilo rozvíriť hladinu (nielen) slovenskej scény s piesňou Room of Ghosts, ku ktorej nedávno predstavila svoj prvý videoklip.


Samotnej skladbe sa pritom darilo už dávno pred zverejnením vizuálu. Na Slovensku minulý rok bodovala v hitparáde Demovnica Rádia_FM, vďaka čomu sa dostala aj do päťky nominovaných v kategórii Objav roka v rámci ankety Radio_Head Awards. Singel kapela poslala aj do zahraničia a vďaka osvieteným hudobným dramaturgom, o akých je v slovenských rádiách väčšinou núdza, si ju mohli vypočuť aj poslucháči v Anglicku, Škótsku či Kanade.

Kamaráti z jedného kopca

Napriek tomu, že kapela ElevenHill je stále čerstvým objavom slovenskej scény, jej členovia nie sú žiadnymi nováčikmi. V minulosti pôsobili v rôznych iných ale aj spoločných projektoch a majú za sebou bohaté hudobné skúsenosti. Stále ich však spájalo dlhoročné priateľstvo a vášeň k hudbe. V tejto zostave začali spolu hrávať v septembri 2014, pričom názov skupiny reflektuje ich blízky vzťah - ide totiž o najlepších kamarátov z jednej ulice, na jednom kopci, kam sa dá dostať autobusovou linkou číslo 11.

Práve skladba Room of Ghosts bola prvou, ktorú nahrali po tom, ako sa dali znova dokopy. Vznikla prirodzene, spontánne a až prekvapivo rýchlo. "Skladby si tvoríme sami. Texty sú jednoduché a hlavne úprimné. Je to akási spoveď z prežitých zážitkov. Ohlasy sú veľmi pozitívne a my z toho máme samozrejme obrovskú radosť," hovorí bubeník Radoslav Hanzel. Ako dodáva, nezačínali s ambíciami, no úspech, ktorý zaznamenali s touto ale aj s ďalšími skladbami, ich naštartoval k tomu, aby natočili debutový videoklip. Režírovali si ho spolu s Martinom Migašom v prešovskom štúdiu UMPAX, ktorý videoklip aj natočil.

"Pieseň Room Of Ghosts je o kolobehu života, zmenách, ktoré so sebou prináša a spôsobe, ako sa s tým vyrovnávame. Izba duchov vyjadruje akúsi paralelu s dnešným svetom, kde cítime isté hodnotové a duchovné prázdno, ktoré sa hudbou snažíme vyplniť. Tešíme sa z pozitívnych reakcií, ktoré táto pieseň vyvolala u poslucháčov a po premiére klipu aj u divákov."


Pracujú na debutovom albume a tešia sa na festivaly

Členmi skupiny ElevenHill sú Martin Dancák (gitara), Radoslav Hanzel (bicie), Branislav Goga (basa) a Marián Ferenc (spev, gitara). Koncertnú zostavu dopĺňajú Júlia Smolková, Diana-Dida Dunčková (vokály) a Branislav Jedinák (ústna harmonika). V ich hudbe počuť vplyv hudobných velikánov ako sú Johnny Cash, Tom Petty či Bruce Springsteen.

"Vymenovať vsetky kapely, ktoré nás inšpirovali, by bolo naozaj zdĺhavé. Myslím si, že všetkých nás to od malička nejako intuitívne ťahalo k hudbe. Radi sme hudbu počúvali, bavili sa o hudbe, vymieňali kazety, tak prišla prvá gitara, prvé noty, akordy, piesne... Prešli sme si obdobím heavy metalu, érou grunge, počúvali a hrali sme rock, rock'n'roll, alternatívu, pop, elektroniku a kapela ElevenHill spája a vyjadruje všetky naše skúsenosti a pocity, ktoré v hudbe nachádzame a ktoré chceme hudbou vyjadriť," uviedli Prešovčania pre Hudba.sk.

V spolupráci so spomínaným hudobníkom a producentom Martinom Migašom v súčasnosti pripravujú dlhohrajúci debut. "
V tomto roku by sme chceli dokončiť nahrávanie albumu, natočiť ďalší videoklip a samozrejme koncertovať, koncertovať a koncertovať, pretože živé hranie je to, čo nás baví úplne najviac. Album plánujeme dať von buď do konca roka 2016 prípadne začiatkom budúceho roka. Približne polovica piesní je už v produkcii, niektoré už vo finálnej fáze masteringu. Vydavateľa zatiaľ nemáme."

Ich najbližším väčším koncertom bude vystúpenie na júnovom Dobrom Festivale na prešovskej Delni. Určite však predtým odohrajú niekoľko menších koncertov, pre aktuálne info sledujte ich stránku na Facebooku. "Veľmi radi by sme sa v budúcnosti ukázali na všetkých väčších festivaloch v našich zemepisných šírkach," dodávajú o svojich dlhodobejších plánoch.


Text: Patrik Marflák (zdroj: ElevenHill)
Foto: Facebook.com/elevenhill


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti