Bratislavské trio s frontmanom Jánom Hurtíkom v súčasnosti pracuje na dokončení svojho debutového albumu, na ktorom sa bude nachádzať desať autorských piesní. Prvou lastovičkou je skladba Luna, ktorú kapela zverejnila spolu s videoklipom.

Novinka reprezentuje jednu pokojnejších polôh na pripravovanom debute skupiny Bufet. "Nápady, harmónie i texty na album zreli dlho, voľba nakoniec padla na desať skladieb z nášho repertoáru, ktoré asi najlepšie charakterizujú naše hudobné zmýšľanie v rámci formácie Bufet. Bude to kolekcia skladieb, z ktorých každá je trochu iná v zmysle toho, že chceme robiť jednoduché a zároveň zaujímavé kompozície po stránke hudobnej i textovej," hovorí gitarista, spevák, skladateľ a textár Ján Hurtík o nahrávke, na ktorej sa ako hosť podieľal i Jakub Tvrdík (Billy Barman, Toddler Punk).

"Luna je prvým singlom z pripravovaného albumu a veríme, že poslucháčov zaujme svojou atmosférou. Je v nej istá dávka vtipu, nadhľadu, je jednoduchá, ale myslíme si, že pre ucho poslucháča zaujímavá a hlavne sa vyhýba zabehaným pesničkovým klišé," hovorí Hurtík. "Text piesne vznikol v jednu tropickú júlovú noc, keď mi mesiac v splne po celý čas jasno svietil do okna až tak, že som nevedel zaspať. Potom na druhý deň, keď som si chcel trocha zacvičiť na gitare, vypadla zo mňa táto pieseň," prezrádza spevák. O nahrávku a mix skladby sa postaral Erik Horák zo štúdia Lososound, master zverili do rúk Fabianovi Torminovi z Plätlin Mastering v Hamburgu.


Inšpirácia na pokojnej poľnej ceste

Prvotná myšlienka vizuálu piesne Luna prišla Jánovi Hurtíkovi na um pri šoférovaní v jeden krásny slnečný letný deň, keď sa pokúšal vyhnúť obvyklej poobednej zápche na diaľnici pri Bratislave.

"Posúval som sa v kolóne do Pezinka a tam som sa rozhodol, že odbočím a pôjdem pre mňa neprebádanými krkolomnými cestami smerom na Senec. A tam to prišlo. Tie sýtožlté polia, letná atmosféra uhorkovej sezóny a páliace slnko, pritom ale stále istý kúsok napätia z očakávania, že čo vlastne príde ďalej a ako sa to bude vyvíjať. To je presne ten pocit, ktorý sedí tomuto príbehu ako uliaty. A potom ten vidiecky charakter okolitej krajiny, zrejúce obilie na poliach, jemný náznak toho folkového a country feelingu, presne ako v gitarových partoch v piesni Luna," prezrádza hudobník.

Prvý hraný videoklip skupiny Bufet produkovala a realizovala Unavená Agentúra a jej tím. "Námet na klip, ktorý nám poslal Janko, sa nám od začiatku páčil a ocenili sme jeho autenticitu a prirodzenosť. V dnešnom uponáhľanom svete ho vnímame ako nádherné slobodné dielo s vlastnou tvárou, a preto sme sa zo spolupráce tešili," prezrádza za agentúru Michal Neffe, ktorý je zároveň manažérom kapely.

Na október má skupina Bufet naplánovaných niekoľko koncertov. Najbližšie ju môžete vidieť 19. októbra v bratislavskom klube Kulturák spolu s kapelou Hviezda a o týždeň neskôr vystúpi v nezávislom kultúrnom priestore Bombura v Brezne (25.10.) a v klube Tramtária v Prievidzi (26.10.).

Redakciu Hudba.sk za kapelu Bufet informoval Michal Neffe. Viac informácií o kapele nájdete na stránke Facebook.com/bufetband.