Osobnosťou roka 2023 podľa časopisu Time je americká speváčka Taylor Swift. "Taylor Swift našla spôsob, ako prekročiť hranice a byť zdrojom svetla. Mnohé z toho, čo dosiahla v roku 2023, sa nedá zmerať. Svoju cestu zmapovala a o výsledky sa podelila so svetom: Zaviazala sa potvrdiť sny, pocity a skúsenosti ľudí, najmä žien, ktorí sa cítia prehliadaní a pravidelne podceňovaní," uviedol šéfredaktor časopisu Time Sam Jacobs. Časopis Time so sídlom v New Yorku vyhlasuje osobnosť roka od roku 1927.

Speváčkino končiace svetové turné The Eras Tour so 151 zastávkami na piatich svetadieloch je najvýnosnejším ženským turné v histórii a druhým najvýnosnejším celkovo. V októbri mal premiéru filmový dokument Taylor Swift: The Eras Tour. Predpredaj vstupeniek prekročil celosvetovo 100 miliónov dolárov a stal najpredávanejším celovečerným koncertným filmom.

Taylor Swift vydala aj najrýchlejšie sa predávajúci album tohto roka – opätovne nahratý album 1989 z roku 2014. Ako prvá skladateľka tiež získala sedem nominácií na cenu Grammy za pieseň roka, čím predbehla Paula McCartneyho a Lionela Richieho, uvádza BBC News.

Agentúra Bloomberg v novembri jej majetok odhadla na 1,1 miliardy dolárov. Štatút miliardárky dosiahla iba na základe hudby, zvyšní traja miliardári z hudobnej scény Rihanna, Beyoncé a Jay-Z majú obchodné podniky aj v oblasti módy, kozmetiky a hi-fi zariadení.

Zdroj: TASR/AFP (Hudba.sk edit)