Ed Sheeran oznámil vydanie nového albumu. Šiestu štúdiovku uvedie na trh 5. mája. Nová nahrávka je, rovnako ako jej predchodcovia, označená matematickým znamienkom, tentokrát mínusovým. Slovný názov je však Subtract (v preklade Odčítať). Malo by ísť o zavŕšenie tejto série tzv. "matematických" albumov.

Ako prezradil, na platni pracoval v priebehu posledných desať rokov, keď sa snažil vymodelovať dokonalý akustický album. "Mal som jasnú víziu toho, ako by mal znieť," tvrdí Ed Sheeran. Potom ale prišiel rok 2022 a udalosti, ktoré prevrátili jeho život naruby. Zomrel jeho blízky priateľ Jamal Edwards, tehotnej manželke objavili tumor a samotný spevák bol nútený pred súdom obhajovať svoju integritu a kariéru skladateľa.

Strach, depresie a úzkosť nakoniec zmenili nielen jeho duševné zdravie, ale aj spôsob, akým pozeral na hudbu. Poháňaný temnými myšlienkami zložil počas niekoľkých dní celý album. Prostredníctvom Subtractu tak dostaneme možnosť vidieť jednu z najväčších hviezd planéty v doposiaľ najzranitelnejšej a najúprimnejšiej podobe.

Pozrite si upútavku k albumu:

Zdroj: Warner Music