Londýnsky dom Freddieho Mercuryho je na predaj za 30 miliónov libier. Rezidencia s názvom Garden Lodge sa nachádza v štvrti Kensington na západe Londýna. Mercury ju zvykol označovať za svoj "vidiecky dom v centre Londýna". Postavená bola v roku 1907 v neogeorgiánskom štýle. Okrem iného sa v nej nachádza jedáleň so zvýšeným stropom, šatník s množstvom zrkadiel, bar, knižnica či záhrada v japonskom štýle.

Freddie Mercury kúpil tento dom v roku 1980 a v nasledujúcom desaťročí ho dal zrekonštruovať, pričom doň vniesol svoj jedinečný vkus a tiež zbierku umenia z celého sveta. V novembri 1991 v ňom Mercury vo veku 45 rokov zomrel na komplikácie spojené s AIDS. Dom zanechal svojej najlepšej priateľke Mary Austinovej, ktorá v ňom žila nasledovných 30 rokov.

Austinová vlani prostredníctvom aukčnej siene Sotheby's rozpredala približne 1500 predmetov z domu, pričom časť výťažku z dražby venovala charitatívnej organizácii Mercury Phoenix Trust, ktorú založili zvyšní členovia skupiny Queen. Medzi draženými predmetmi bola replika koruny svätého Eduarda, ručne písané texty niektorých z najväčších hitov skupiny Queen, ako aj kolekcia Mercuryho extravagantných pódiových kostýmov. Zelené záhradné dvere domu, ktoré boli pokryté odkazmi od fanúšikov, sa na aukcii predali za 412.750 libier (482.000 eur).

Zdroj: TASR (Sky News), Hudba.sk edit