Po vyše 20 rokoch usvedčili páchateľov vraždy rapera skupiny Run-DMC. Dvoch mužov usvedčili v utorok v New Yorku z vraždy amerického rapera a dídžeja Jasona Williama Mizella, známeho pod pseudonymom Jam Master Jay. Člena rapovej skupiny Run-DMC zastrelili v októbri 2002 v jeho nahrávacom štúdiu v newyorskej štvrti Queens. Jeho vražda tak bola neobjasnená vyše dve desaťročia.

Porota amerického federálneho súdu v newyorskom Brooklyne uznala obžalovaných Ronalda Washingtona a údajného strelca Karla Jordana ml. za vinných vo všetkých bodoch obžaloby. Podľa prokuratúry vraždu spáchali ako pomstu za obchod s drogami, od ktorého ich raper údajne "odstrihol". Jay Master Jay mal len 37 rokov a bol otcom troch detí. Obaja muži pritom patrili k jeho blízkym. Jordan (40) bol jeho krstným synom a Washington (59) jeho dlhoročným priateľom.

Obvinenia popreli. "Práve ste zabili dvoch nevinných ľudí," kričal Washington po vynesení rozsudku na porotu. Výšku trestu im súd stanoví neskôr. Raperovi príbuzní naopak verdikt privítali a žialili nad tým, že sa ho nedožila jeho matka. Zo zapletenia do vraždy majú v samostatnom procese súdiť aj tretieho obžalovaného, Jaya Bryanta, ktorého DNA sa našla na mieste činu. Prokurátori ho obviňujú zo spolupáchateľstva, respektíve z toho, že vrahov vpustil do nahrávacieho štúdia.

Zdroj: TASR (AFP, AP), Hudba.sk edit