V bratislavskej Galérii Umelka vystúpi Adela Mede. Koncert, ktorý sa uskutoční v sobotu 2. marca o 17:00, je sprievodným podujatím výstavy maďarsko-slovenských susedov Silentium - čas pre ticho. Svoju tvorbu na nej prezentujú členovia Spolku maďarských tvorivých umelcov na Slovensku – MAMSzE. "Demonštrujú potrebu vnútorného stíšenia sa, potrebu hľadať či nájsť čas pre tiché hĺbanie, pre stretnutia samého so sebou," približuje galéria výstavu, ktorá potrvá do 3. marca.

Adela Mede je slovensko-maďarská hudobníčka, skúmajúca vzťah hlasu s technológiou a terénnymi nahrávkami. Spieva v troch jazykoch – slovensky, maďarsky a anglicky. "Intímne ambientné výpovede so spirituálnym rozmerom sprevádza experimentálna elektronika s množstvom vplyvov, od minimalizmu po folklór," uvádza galéria.

Adela Mede študovala populárnu hudbu na Goldsmiths University a jej debutový album Szabadság vyšiel 25. februára 2022. Na jar v tom roku absolvovala európske turné s Claire Rousay aj niekoľko koncertov po Slovensku. V novembri minulého roka vydala druhý album Ne Lépj a Virágra.

Prečítajte si rozhovor: Adela Mede: Nechcem prispievať k hnevu a nenávisti vo svete

Zdroj: TASR (Hudba.sk edit)