Vo svete, kde už pomaly kameň na kameni nestojí, si človek zaslúži aspoň malé istoty. Jednou z nich je aj nový klip od najpracovitejších dvojičiek v slovenskom šoubiznise. Sestry Nízlové z dnes už pomaly legendárneho zoskupenia Twiins sa tentokrát (nielen na svoje pomery) naobliekali a poďho do zasneženého prostredia zaspievať deťom pesničku o smrti.

Bola raz malá hviezdička, ktorá sa vybrala na potulky šírim svetom. Napokon veci nedopadli podľa ľahkovážnych ambícií a plynná guľa zhorela skôr, než ktokoľvek stihne s jasotom zakričať Twiins. Takéto je posolstvo dva a polminútového šlágra z detstva dnešných štyridsiatnikov. Tragédia zo Zlatej brány nenechala jedno detské oko suché už pred dekádami. Prečo jej teda nedať nový šat? Stalo sa tak síce už na minuloročnom albume Zlatá brána dokorán, na klip si však milovníci gýčovej okázalosti museli počkať až doteraz.

Vo svete speváckych sestier má všetko svoju logiku a zväčša opačnú ako v jeho exteriéroch. V prostredí Tatranského ľadového dómu na Hrebienku dali voľnobeh nielen svojej gestikulácii, ale aj deťom zo Základnej umeleckej školy v Tatranskej Lomnici a dievčatám z klubu športovej gymnastiky v Poprade. Kým sa mládež neveriacky zoznamovala s kamennou sochou Ježiša Krista, interpretky miestami zabúdali, že videoklip je určený skôr rodinám s najmenšími a neodpustili si zvodné pohľady do kamery.

Stabilitu v horiacom svete poskytujú aj reakcie. Kým bulvár si nevie vynachváliť rozprávkovosť gýčových nadýchaných outfitov s doslova ikonickými čelenkami, reakcie (ne)fanúšikov zostávajú záhadou. Speváčky si totiž diskusiu pod videom vypli. Jediná polemika tak zostáva medzi autorom článku a šéfredaktorom Hudba.sk: ide o vianočnú pesničku alebo nie?

Pozrite si mrazivé dobrodružstvo dvojice Twiins:

   
Ak sme vás navnadili, nenechajte si ani tento rok ujsť pripravovaný výber najlepších (?) vianočných skladieb od domácich hudobníkov vo výročnej rubrike Kto nemá vianočný song, nech hodí salónkou! Slovenský hudobný ježiško. Verziu 2021 nájdete TU.

PS: Je na mieste pripomenúť si aj verziu Mira Jaroša spred pár rokov. Empatický autor škôlkárskych hitov sa totiž rozhodol svoju traumu z detstva raz a navždy ukončiť a pieseň pretextoval s optimistickým koncom. To ešte netušil, že pôvodná krutá verzia zažije comeback, pri ktorom zaplačete hneď dvakrát...


Autor: Marek Majzon

Súvisiaci interpreti: Tweens