Hlavná stránka

>

Magazín

>

Názory

>

Slovenské peklíčko: Držte si rúška, novinka od ex-twiinsky vám (ne)vyrazí dych

Slovenské peklíčko: Držte si rúška, novinka od ex-twiinsky vám (ne)vyrazí dych

19.03.2020 - 11:00 | Marek Majzon

V koronténe či nie, sú veci, pred ktorými neochráni ani respirátor FFP4. Hrozivé prognózy z vlaňajška sa naplnili a na počiatku veľmi zlého roka 2020 zapĺňa weby Vebi. Meno našincovi isto nič nenapovie. Keď sa však vymenujú ingrediencie ako latino, 80-percentná nahota a viac než priehršť erotiky v nenáročnom texte, môže to byť len Veronika Krúpa Nízlová.


Nejeden poslucháč ťažko niesol, keď duo Twiins minulý rok oznámilo, že domáci éter už nenaplní svojou tvorbou. Dôvodom bolo tehotenstvo Daniely Nízlovej. Po 23 rokoch aktívnej speváckej kariéry sa rozhodla venovať materinským povinnostiam, a tak svoju sestru Veroniku nechala napospas hudbe samu. Netreba však zahadzovať šortky do ringu. V čase, keď sa zatvárajú kluby aj reštaurácie a všeobecne platia odporúčania nesocializovať sa - inak povedané, skoro všetko je zakázané - prichádza Vebi so svojím prvým sólovým singlom Zakázaná.


Nekonečné zvádzanie a nekonečná nuda

Podľa textu by malo ísť o "hudbu do rytmu našich tiel" a "tancovanie mimo pravidiel". Počas dní, keď niet kam ujsť pred vlastným okolím, nie ešte pokusom o lascívne zvádzanie, dostáva milovník popu všetko, na čo bol pri Twiins zvyknutý. Slovenčinu opäť znásilnil latino lover a do miest trápneho ticha v "nenútenom" dialógu plného neoriginálnych baliacich techník vložil popevky. Lyrický skvost pôsobí, akoby sa speváčka už niekoľko rokov snažila zviesť toho istého človeka, na ktorého treba ísť pomaly, nahlas a hlavne čo najčastejším opakovaním tých istých fráz.

Rytmus pritom vlniacim sa telám dodáva celkom počúvateľná hudba od producenta menom Sushiboy. Minimalistický podklad pripomína prienik medzi komerčným latino-popom a subtílnym R&B a Krúpa Nízlová zaň ďakuje v článku s premiérou klipu na Topkách tiež raperom Puertovi a ADissovi. Škoda, že potenciálne vkusnú vec zabíja interpretka nudným spevom a mimoriadne otravným textom.

12x U-la-la-la a OLVE namiesto LOVE

Vebi
nesie pochodeň svojej domovskej dvojčenskej značky ďalej aj čo sa týka "horúceho" vizuálu. Zvodné pohľady a panorámu dlhých nôh v takmer oblečenom outfite však divák tentoraz získava iba v polovičnej porcii. Čerešničkou na torte je už len záber pre nadšencov hry Scrabble - deklaratívne vystavenie prsteňov s písmenami O, L, V, E. Treba podotknúť, že chybička sa síce "vloudí", no hoci v roku 2020 ľudstvo stále poľuje na čarodejnice, so strihom už pracovať vie. Zdá sa však, že si režisér Martin Miko ani nikto iný pri finalizácii klipu prehodené písmenká nevšimol a celé to vo výsledku len vtipne podčiarkuje typickú "slovenskú svetovosť" celého počinu.

Vebi - Zakázaná videoklip

"Nakrúcali sme už dávnejšie, v deň mojich menín v Seredi v starej industriálnej budove. Večer boli tri stupne, do toho víchrica, myslela som, že umriem od zimy. Tiež to bolo jedno z menej bezpečných nakrúcaní, keďže sme točili na najvyššom poschodí a v podlahe boli obrovské diery, tak sme museli dávať pozor, kam stúpame, aby sme nezleteli z 20 metrov," opísala speváčka detaily vzniku videoklipu pre Topky.

Zmena nenastáva ani na poli reakcií fanúšikov. Ako je to už pri Nízlových zvykom, nájdu sa fanúšikovia verní na hluchotu aj slepotu, a tiež chronickí nenávistlivci. "Nebudem nadávať, ale táto pesnička ma nezaujala. Je to iba 'ulalalala - zakázaná' a nič viac, proste nuda. Čakala som viac. A klip? Musím pochváliť outfity, tie sú pekné, ale inak opäť nuda. Viem, že je v dnešnej dobe ťažké niečo vymyslieť a zaujať, ale určite sa dá na tom zapracovať. Dúfam, že ďaľšie pesničky budú zaujímavejšie," znie najmiernejší kritický komentár pod videom.

Vebi nateraz utŕžila takmer 30-tisíc zhliadnutí. Na rozdiel od videoklipu Que Me Gusta? posledného singla Twiins, ktorý vyšiel pod hlavičkou gréckeho Panik Records - je tentokrát pomer pozitívnych a negatívnych reakcií viditeľný a pre speváčku celkom priaznivý. Takmer v pomere 3:1 prevládajú v čase písania článku "lajky".

Autor: Marek Majzon
Foto: Screenshot / Youtube


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti