Hlavná stránka

>

Magazín

>

Názory

>

Rytmus spoločné spomienky maže, Dara robí opak. Prečo zverejnila duet My dvaja?

Rytmus spoločné spomienky maže, Dara robí opak. Prečo zverejnila duet My dvaja?

22.10.2018 - 11:30 | Patrik Marflák

Tému najdiskutovanejšieho rozchodu v domácom šoubiznise sme doteraz neriešili, má predsa dosť priestoru na Topkách. Nemohli sme si však nevšimnúť, že 8. októbra bol Rytmusov zamilovaný song o tomto dátume najvyhľadávanejšou stránkou v našom katalógu. Hľadajúci tam pritom už našli len text, video bolo pár dní predtým zmazané.


Rytmus si totiž povedal, že nechce, aby si jeho a Darini fanúšikovia prostredníctvom skladby 8. október pripomínali výročie začiatku vzťahu, ktorý už je minulosťou. Na jednej strane je to pochopiteľné, keďže slová z piesne, v ktorej raper nežným hlasom v refréne opakuje "Navždy ťa budem lúbiť, budem pri tebe stáť, Navždy s tebou, navždy s tebou, navždy s tebou", už dnes neplatia.

To je však riziko všetkých pesničiek venovaných partnerke alebo partnerovi v čase najväčšej zamilovanosti. Ak by sa o odstránenie "vzťahovo neaktuálnych" pesničiek pokúšal každý spevák alebo speváčka, ktorí kedysi niečo také nahrali, mnoho populárnych skladieb by už fanúšikovia počúvať nemohli.

Prečo je mazanie trápnejšie ako trhanie fotiek

Na druhej strane je pravda, že v máloktorom žánri je možné dať do textu toľko konkrétnych detailov a súvislostí ako v rape. Väčšina umelcov tvoriacich pop, rock, folk alebo jazz, kde je na slovné vyjadrenia obmedzenejší priestor, píše o láske univerzálnejšie piesne, na ktorých význam nemajú budúce udalosti v ich súkromnom živote až taký dopad.

V tomto prípade to samozrejme neplatí, tá skladba nikdy nebude vnímaná ako všeobecné vyznanie lásky. Je to skrátka príbeh o začiatku vzťahu dvoch verejne známych ľudí, ktorý sa jeden z nich rozhodol zo svojich oficiálnych kanálov odstrániť. Rovnako ako aj ich spoločné fotky na sociálnych sieťach, ktoré často sprevádzali raperove zamilované vyznania o najväčšej láske života. To isté pritom posledné mesiace predvádza aj so svojou novou partnerkou, čo zrejme speváčku raní zo všetkého najviac. Nemožno sa jej čudovať, nepotešilo by to asi žiadnu ženu, ani muža.

Mazanie verejne publikovaných fotiek a videí možno prirovnať k trhaniu alebo páleniu fotografií. Niektorí ľudia skrátka po rozchode majú takú potrebu. Tým zásadným rozdielom je ale to, že mazanie vecí z internetu, najmä v prípade celebrít, je takisto verejným aktom ako ich zverejňovanie. A oboje svedčí o ich mentálnej vyspelosti. Dara Rolins nad tým mohla pokrútiť hlavou a rešpektovať pubertálny prístup človeka, s ktorým strávila viac ako sedem rokov. Zjavne ju však mazaním spomienok na to pekné, čo spolu prežili, natoľko sklamal, že sama robí presný opak.

Zverejnili video, ale ja s tým nič nemám

Po tom, ako Rytmus spomínanú skladbu 8. október vymazal zo svojho Youtube kanála, najskôr v reakcii zverejnila starú fotografiu, na ktorej aj s jej dcérou Laurou vyzerajú ako šťastná rodinka. Momentálne je zase na pretrase ich viac než rok starý duet My dvaja, ktorý sa pred pár dňami objavil na speváčkinom Youtube kanáli. Rytmus v skladbe rapuje, že Dara bola od mala jeho "vysnívaná queen" a že je jeho "človek číslo jedna, ku sebe patríme".

O zverejnení skladby písalo od piatku viacero bulvárnych médií, a tak sa inak ničím nezaujímavé video, obsahujúce len Darine "pohyblivé fotky", dostalo počas víkendu až na aktuálne druhé miesto slovenského rebríčka Youtube trending. Samotná speváčka pritom so smiechom na tvári tvrdí, že to z jej strany nie je žiadna ďalšia provokácia a že s tým vlastne nemá nič spoločné. Vyhovorila sa na svojho publishera, firmu Ruka Hore, ktorá vo štvrtok (18.10.) na Youtube zverejnila nielen túto, ale aj ďalších päť piesní z albumu ETC (2017), ktoré nemajú a ani nebudú mať videoklip. 

"Interpreti riešia hudbu, ale cesty, ako ju k vám dostať, už rieši niekto iný a ani v tomto prípade nejde o jedného človeka, ale tím ľudí, kde má každý na starosť niečo iné. O môj Youtube kanál sa starajú chlapci z Ruka Hore. Je mi dosť jedno, kedy tam pridávajú ďalšie veci... Pridali všetky pesničky z ETC, na ktoré nebudeme točiť klip - nielen náš duet. To preto, aby bolo pre fanúšikov k dispozícii aspoň audio. Ináč, oceňujem váš timing Ruka Hore. V týchto pohnutých časoch sa mi takáto pekná kauzička extrémne hodí," napísala Dara na Instagrame.

Či jej tú iróniu pri chválení "marketingového ťahu" kolegov z Ruka Hore uveríte, nechávame na vás. Podľa mňa je však dosť nepravdepodobné, že by o načasovaní zverejnenia viac než tretiny svojho albumu naozaj nebola vôbec informovaná. Správať sa v štyridsiatke po rozchode ako adolescent nie je žiadna sláva, ale robiť z fanúšikov hlupákov nie je o nič lepšie.


Autor: Patrik Marflák
Foto: SITA/Ján Slovák


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti