Hlavná stránka

>

Magazín

>

Názory

>

Peter Cmorik by mohol byť slovenský Dalibor Janda

Peter Cmorik by mohol byť slovenský Dalibor Janda

26.01.2013 - 14:50 | Miroslava Rabčanová

Piatkový večer na Jednotke už tradične patril Legendám popu, tentoraz venovaným Daliborovi Jandovi. Hity českej hviezdy spievali mladší speváci známi najmä z talentových súťaží. Nie po prvý raz v programe najviac vynikol Peter Cmorik, a tak je na mieste otázka, prečo nemá taký úspech aj s vlastnými pesničkami.


Priamy prenos otvoril songom Hurikán samotný Dalibor Janda, ktorý v obľúbenom programe Legendy popu nemohol chýbať. Potvrdili to aj reakcie publika, ktoré speváka privítalo búrlivým potleskom. Inak tomu nebolo ani po Daliborovom druhom hudobnom vystúpení v samotnom závere, ktorý patril megahitu Kde jsi z rovnomenného albumu z roku 1987. Plynúce roky iba potvrdzujú nesmrteľnosť a obľúbenosť Jandových hitov v radoch fanúšikov. 

Pozrite si texty a akordy najväčších hitov Dalibora Jandu

Cmorik je v Legendách hviezdou, inak o ňom takmer nepočuť

Dalibor Janda je spevák, ktorého charakteristickým poznávacím znakom je jeho "chrapľák". Aj na Slovensku máme speváka, ktorý sa do povedomia verejnosti zapísal rovnako netypickou farbou hlasou. Je ním Peter Cmorik, ktorý v piatok v Legendách popu večer ponúkol jednoznačne najlepšie vystúpenie. Krásnu pieseň Tisíckrát krásnejší zaspieval s ľahkosťou a potrebnou emóciou, za čo si získal standing ovation nielen od publika, ale aj od samotného Dalibora Jandu.

Peter Cmorik – Tísickrát krásnejší (Legendy popu, 25. 1. 2013)

Peter Cmorik vystupoval v Legendách popu už viackrát. Jeho meno sa v šou stalo prísľubom kvalitnej interpretácie snáď akéhokoľvek hitu, pretože spevák vie svoj "dar" používať veľmi vkusne. Nemožno sa preto nezamyslieť nad tým, prečo o tak talentovanom hudobníkovi s netradičnou farbou hlasu počujeme viac z programov venovaných iným hudobníkom ako v súvislosti s jeho vlastnou tvorbou?

Problém bude zrejme v prchavom charaktere jeho singlov, ktoré na istý čas dostanú priestor v slovenskom rádiovom éteri, no nie sú natoľko výrazné, aby sa na ne o chvíľu nezabudlo. Čo je veľká škoda, pretože hudobník s hlasom, aký má Cmoro, by mohol patriť k špičke slovenských spevákov. Vlastne k nej aj patrí, ale to je skôr o tom, že ho takmer nie je s kým porovnávať. Má rozhodne na viac, než to, čo ukázal doteraz. Uvidíme teda, čo prinesie jeho štvrtý album. Či len pozliepanú kolekciu nevýrazných songov alebo konečne niečo prelomové.

Prečítajte si: Legendy popu: Cmorik vylepšil megahit Michala Davida

Ostatné vystúpenia neponúkli nič výnimočné

Žiaľ, väčšina z pozvaných spevákov sa včera ukázala v opačnom svetle ako Cmorik. Viackrát sme už mali príležitosť vyzdvihnúť Juraja Zaujeca, ktorý sa ako interpret známych česko-slovenských hitov osvedčil. Z repertoáru Dalibora Jandu si v piatok zaspieval pieseň Žít jako kaskadér. Tentoraz však jeho vystúpenie nepatrilo k tým najpresvedčivejším.
 
Rozpačito znel aj song Oheň, voda, vítr v podaní Martina Chodúra, ktorý totiž akúkoľvek skladbu spieva tak, akoby pochádzala z dielne jeho hudobného idola Toma Jonesa, čo v tomto prípade vôbec nebolo prínosné, skôr naopak. Tento jeho jednostranne zameraný prejav už dávno nudí.

Neočarili ani ďalší speváci známi z talentových šou, Martin Harich a Brunno Oravec. Okrem Cmorika tak najviac zaujal na Slovensku najmenej známy účastník včerajšieho večera - český spevák David Deyl. Vybral si menej známu pieseň Krásně šílená a dokázal ju zahrať a zaspievať tak, akoby bola napísaná preňho.Počas prvého februárového piatku budú v Legendách popu znieť skladby českej speváčky, textárky a skladateľky Marie Rottrovej. O tom, kto a aké piesne bude interpretovať, vás budeme informovať v priebehu týždňa.

Autorka: Miroslava Kuracinová
Foto: Katarína Jesná-Smiková - Legendypopu.stv.sk


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti