Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Pink otvorila 25. ročník Szigetu veľkolepou šou, lietala nad hlavami divákov

Pink otvorila 25. ročník Szigetu veľkolepou šou, lietala nad hlavami divákov

10.08.2017 - 16:00 | redakcia

Legendárny maďarský festival odštartoval oslavy svojho jubilea energickým vystúpením svetoznámej speváčky. Pink sa predstavila v rámci európskej časti turné, ktoré sa z Kanady presunulo až do Budapešti. Aj množstvo fanúšikov zo Slovenska to teda nemalo ďaleko a prišlo si vychutnať jednu z najprepracovanejších hudobných šou súčasnosti.


Za 25 rokov sa stal Sziget nielen uznávaným festivalom v celosvetovom meradle, ktorý prináša aj tie najzvučnejšie mená. V ostatných rokoch sa viac sústreďuje najmä na celkovú atmosféru, ktorá dosahuje častokrát vyššiu intenzitu v "dušiach Szigetu", teda mnohých menších pódiách a zákutiach, ako na veľkých scénach. Bohatý nehudobný program ponúka návštevníkom iné umelecké formy, ako sú divadlo, tanec aleboi vizuálne umenie.

Populárne sú aj rôzne športové a adrenalínové aktivity, prípadne len obyčajný oddych na pláž. To všetko robí zo Szigetu pre milovníka veľkých akcií, kde sa stále niečo deje, ideálne miesto na letnú dovolenku. Prvému dňu prialo aj počasie, takže lepší štart sedemdňovej narodeninovej oslavy si ani nemožno predstaviť.

Šou, aká sa na festivaloch nevidí

Z hľadiska programu organizátori v prvý deň, tak ako už viackrát v minulosti, stavili na istotu v podobe veľkej popovej hviezdy. Pink, vlastným menom Alecia Beth Moore, je speváčkou, ktorú určite nikomu netreba predstavovať. Jej repertoár je bohatý na notoricky známe hity, ktoré predviedla aj na Ostrove slobody.

Okolo nich so svojím tímom vytvorila naozaj dokonalú šou - od dizajnu pódia s obrovským donutom v strede a gigantickými macíkmi po bokoch, cez solídne tanečné výkony a krásne vokalistky, až po samotnú samotnú charizmu speváčky. Ako vravia americkí producenti, "full package". Navyše priniesla aj inováciu, aká sa na festivalových pódiách len tak nevidí. Vďaka speciálnej konštrukcii, ktorá sa prevažne používa v interiéroch, si zalietala nad hlavami divákov. Latku teda nasadila vysoko nielen na samotnom Szigete, ale aj v hudobnej brandži ako takej. 

Pink na Szigete 2017Pink na Szigete - pozrite si celý fotoreport

Skalní čakali pod pódiom hodiny, stálo to za to

Jej najskalnejší fanúšikovia si vystáli miesto v dave aj niekoľko hodín. V porovnaní s minuloročným koncertom Rihanny však záchranári nemuseli riešiť veľa kolapsov. Organizátori totiž, poučení vlaňajším koncertom najväčšej hviezdy, pripravili hlavné podium aj z pohľadu bezpečnosti návštevníkov do štyroch nepriechodných sektorov, ktoré rozdelili tlak obrovskom dave a všetko fungovalo bez problémov. Pribudli aj LED panely a ďalšie ozvučenie v zadných sektoroch pre fanúšikov, ktorým sa nepodarilo dostať bližšie.

Pár minút čakania na úvod si dav spríjemňoval spievaním pesničiek z "podmazu". Vďaka  dynamickému začiatku šou, ktorá odštarovala hitom Get The Party Started, však na to všetci rýchlo zabudli. Celý koncert mal veľmi rýchly spád a keď počas neho prišiel čas na pomalšie skladby, speváčka to umne využila na intenzívnejší kontakt s publikom. Celkovo predviedla ukážkovú komunikáciu s fanúšikmi, keď neváhala mnohokrát zísť medzi nich, podať ruku, podpísať sa, prípadne urobiť si s nimi selfie. Fanúšikom z prvých radov určite tento intenzívny kontakt zostane dlho v pamäti a na hodiny strávené čakaním pred koncertom si už ani nespomenú.


Speváčka, ktorá sa na nič nehrá. Taký dojem zanechala Pink v srdciach návštevníkov Szigetu. V úvode nechala síce viac spievať  vokalistky a podmaz, to však možno odpustiť kvôli odtancovaným choreografiám. Neskôr svoje spevácke kvality dokázala v predsunutej časti pódia, kde si zaspievala niekoľko skladieb v unplugged verzii.

Koncert ponúkol prierez jej doterajšej karéry a najvačších hitov ako Raise Your Glass, Fun House a mnohé mnohé ďalšie. Chýbala emotívna Family Portrait, no speváčka koncert spestrila coververziami piesní od Janis Joplin (My and Bobby) a Led Zeppelin (Babe, I'm Gonna Leave You). Bol to však najmä úplný záver koncertu, ktorý mnohým vyrazil dych. Po rozlúčke pri poslednej skladbe Pink odbehla na chvíľu preč, aby sa mohla vrátiť a odpáliť skladbu So What nad hlavami divákov. Na openair podujatí niečo také človek určite nečaká, no zdá sa, že s technickým pokrokom si pomaly môžeme zvykať na čokoľvek. 


Súhra všetkých elementov radí koncert Pink určite k najpamätnejším v histórii festivalu, a to nie len preto, že si zalietala nad hlavami. Ponúkla prepracovanú šou, v ktorej boli spev, tanec a efekty vzácne vyvážené a naozaj nikto nemôže povedať, že by išlo o cirkusové predstavenie, v ktorom hudba hrá len "druhé husle".

Mnohí fanúšikovia prišli na jeden deň len kvôli nej, ale Sziget ponúkne v ďalších dňoch množstvo ďalších zaujímavých mien a najmä skvelú festivalovú atmosféru, ktorá patrí k najlepším v Európe. Ak teda nemôžete prísť na celý týždeň, dobrou voĺbou sú aj jednodňové vstupenky.

Pink na Szigete 2017Pink na Szigete 2017Pink na Szigete 2017Viac fotografií z koncertu

Autor: Martin Laškovský
Foto: Dávid Hanko + Facebook.com/SzigetFestival (fotografie na konci článku)


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti