Hlavná stránka

>

Magazín

>

Reportáže

>

Lukáš Adamec nesklamal. Roztancoval Bratislavu a mieri poriadne vysoko

Lukáš Adamec nesklamal. Roztancoval Bratislavu a mieri poriadne vysoko

14.04.2019 - 14:00 | Danka Šoporová

Vzísť ako hviezda zo speváckej šou je pre mnohých finalistov hudobných súťaží zaťažkávajúcou skúškou. Po ich skončení totiž prichádza tá najnáročnejšia výzva - potvrdiť svoje kvality v reálnom svete hudobného biznisu. Najväčší tlak pritom zažívajú víťazi, od ktorých majú diváci logicky najväčšie očakávania. Svoje o tom vie i Lukáš Adamec.


Na jednej strane masová podpora médií počas pôsobenia v Česko Slovenskej SupeStar s víťazným koncom, na tej druhej dokazovanie talentu aj po vypnutí kamier. Spevák Lukáš Adamec však nikdy nepatril k interpretom, ktorí by príliš tlačili na pílu. Po skončení šou zostal verný svojej kapele Siempre a až neskôr sa vydal na sólovú dráhu, v rámci ktorej si postupnými krokmi a úspechmi získal rešpekt kolegov, hudobných médií a fanúšikov. Zrejme práve v nenásilnom prístupe k hudobnej kariére tkvie tajomstvo jeho úspechu, ktorý možno bez preháňania prirovnať k tomu, ako pred pár rokmi vystrelil medzi špičku slovenskej popovej scény Adam Ďurica.

Celkom presne si spomínam na deň, keď som sa s Lukášom stretla a krátko po vydaní hitu Horúca láska s ním robila rozhovor. Jedna z otázok bola, či niekedy predvídal podobný kariérny vývoj. Jeho odpoveď svedčila o tom, že má k šoubiznisu veľmi triezvy prístup: "Ja som si nikdy netrúfol, a ani si netrúfam povedať, kde sa vidím o nejaký čas. Práca, ktorej sa venujem, je veľmi nestabilná, ide doslova o vlny (ne)záujmu. A je len málo umelcov, ktorí si permanentný záujem vedia dlhodobo udržať."

Napriek tomu, že Lukáš celé svoje umelecké pôsobenie smeruje veľmi prirodzene a viac-menej neplánovane, tvorí pre radosť a nesnaží sa za každú cenu zaujať, posledné dva roky ukázali, že na slovenskej scéne má svoje miesto, ktoré mu právom patrí. Dvojicou nedávnych vydarených koncertov v Košiciach a Bratislave s názvom Tancuj mi definitívne potvrdil, že patrí k najvýraznejším spevákom a hudobníkom stredného prúdu na Slovensku.

Ivan Tásler a Lukáš Adamec a Peter Bič, Tancuj miLukáš Adamec s hosťami si podmanil Ateliér Babylon

Publikum ho miluje na východe aj v hlavnom meste

"Na východe existuje silný patriotizmus, samozrejme tým, že sám odtiaľ pochádzam, mám tam veľkú podpou. A v Bratislave je zas polovica východniarov, tak aj tu ma majú radi," odpovedal so smiechom na otázku, kde je podľa neho vďačnejšie publikum. Ak ste boli súčasťou jeho zatiaľ posledného koncertu začiatkom apríla v bratislavskom Ateliéri Babylon, je dosť pravdepodobné, že vo vás silné dojmy doznievajú ešte aj dnes. Ten večer mal totiž všetko, čo sa od nezabudnuteľného koncertu očakáva, a to od bezchybnej organizácie, cez kvalitné priestory až po výborné publikum a samotné vystúpenie, ktoré dokonale vystihuje slovné spojenie hudobná smršť.

Žiadny predskokan alebo dlhé minúty čakania - Lukáš spolu s kapelou na pódium doslova vtrhol už pár sekúnd po siedmej hodine večer. 
Netradične pritom stavil na repertoár zložený zo skladieb z pripravovaného druhého albumu, ale nechýbali samozrejme ani známe hity z jeho debutu. V dramaturgii umne striedal rockové vypaľovačky s pomalšími piesňami, pri ktorých nechal divákov na moment vydýchnuť. A akonáhle sa zdalo, že koncert nabral pohodovejší spád, odpálil novú skladbu Tancuj Mi - a tancovali naozaj všetci.


Pripomenul si aj spevácku súťaž

Lukáš Adamec nezabudol ani na pôsobenie v SuperStar. Pripomenul si ho notoricky známou piesňou Vaša Patejdla - Nepriznaná. Ako prezradil, z nostalgie ju spieva na každom koncerte, pretože na obdobie, ktoré vníma ako vstupenku do hudobného sveta, nikdy nezabudne. Zo svojho eponymného debutového albumu ponúkol známe hity ako Horúca láska, Keď ma raz odsúdia, Dýchaj či Búrka, ktorých koncertné podanie osviežila dvojica vokalistiek. Aj vďaka interakcii s publikom a dômyselnému výberu skladieb Lukáš všetkých prítomných držal "v pozore" od úvodnej minúty až po záverečný prídavok, ktorému predchádzal veľký a plne zaslúžený aplauz. 

Rovnako to cíti aj samotný umelec, ktorého sme s odstupom niekoľkých dní požiadali o vyjadrenie dojmov z bratislavského koncertu Tancuj mi. "Myslím, že koncert v Babylone nemohol dopadnúť lepšie. Cítil som sa na pódiu s kapelou výborne. Hostia sa tešili spolu s nami, no a tento skvelý koncert doplnili super náladou a atmosférou tí najpodstatnejší, diváci koncertu. Všetkým ďakujem. Ja osobne ho považujem za jeden z mojich najšťastnejších zážitkov."

Peter Bič Project ako hostia na koncerte Tancuj miMedzi jeho hosťami boli aj členovia kapely Peter Bič Project

Stavil na známe mená i vychádzajúcu hviezdu

Svoju zásluhu na vydarenom večeri mali aj Lukášovi hudobní hostia. Ako prví sa predstavili členovia obľúbenej kapely Peter Bič Project v zložení Peter Bič a Viktória Vargová, ktorých doplnil Michal Noga, známy zo súťaže Zem spieva. Dvojicou skladieb Skúšame sa nájsťNedívaj sa tak preniesli publikum do pomyselnej bubliny, v ktorej na moment neexistovalo nič iné než hlas charizmatickej Viki v sprievode huslí a gitary.

Mladučká bubeníčka Nikoleta Šurinová, aktuálna víťazka šou Česko Slovensko má talent, naopak poriadne pritvrdila a v celej sile predviedla bravúrnu hru na bicích. Dokázala, že patrí k veľkým hudobným talentom a ak by raz dostala príležitosť v skladbe Are You Gonna Go My Way od Lennyho Kravitza zastúpiť jeho dvornú bubeníčku Cindy Blackman, určite by aj v ňom a jeho fanúšikoch zanechala výborný dojem.

Nikoleta Šurinová ako hostka na koncerte Tancuj miNikoleta Šurinová

Nepísanou čerešničkou na torte bol Ivan Tásler. Líder IMT Smile je hudobne spriaznenou dušou Lukáša Adamca už roky. Ich symbióza vzácnou, nenapodobiteľnou, a najmä úprimnou ukážkou toho, ako dobre si môžu na pódiu rozumieť speváci rôznych generácií, ktorých spája okrem lásky k hudbe aj "východniarska krv". Malý výdych pri skladbe Čo ak prestriedalo šialenstvo už pri úvodných tónoch dávnejšieho hitu kapely Nepoznám, v ktorom obaja speváci ukázali svoj temperament. 

Lukáš Adamec tak splnil do bodky to, čo sa od neho očakávalo. Ponúkol emóciami a energiou nabitý hudobný zážitok. Lepšiu ochutnávku pripravovaného albumu, na ktorom nebude chýbať ani úspešná novinka Tancuj mi, sme si v daný večer ani nemohli priať. Čo dodať? Azda len... Lukáš, kedy a kde vystupuješ najbližšie?

Lukáš Adamec, koncert Tancuj mi v Bratislave, 6.4.Pozrite si celý fotoreport z bratislavského koncertu

Autorka: Danka Šoporová
Foto: Stana Topolská


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti