Presne o mesiac štartuje 12. ročník festivalu Grape, ktorý sa druhýkrát uskutoční na letisku Trenčíne. Jeho premiéra na tomto mieste dopadla na výbornú a tento rok sa môžete opäť tešiť na koncerty skvelých zahraničných mien, hviezd domácej scény a zaujímavých hudobných objavov. A to všetko v atraktívnom festivalovom areáli, ktorého tvorcovia boli nedávno nominovaní na Cenu Slovenskej komory architektov za architektúru (CE ZA AR).

V podcaste Zoznam:sa sme už okrem hudobníkov a hudobníčok mali top koncertného fotografa a robili sme aj špeciál o Eurovízii. Doposiaľ sme však ešte nevyspovedali žiadneho promotéra/organizátora. Na rozhovor s poradovým číslom 20 sme si preto pozvali zakladateľov Grape festivalu, ktorí prezradili veľa zaujímavého zo zákulisia – vrátane vecí, ktoré sa nikde inde nedozviete.

"Tento podcast je povinný pre všetkých návštevníkov! Robiť Grape je vraj dream-job, aj keď ste stratoví. Juraj Podmanický a Ján Trstenský na ňom drú z lásky a chcú s ním zostarnúť ako cool deduškovia v Conversoch. Sľubujú, že nikdy nebudú rodinným festivalom a upozorňujú, že frajerky dídžejov sa do zákulisia nedostanú ani so slepeckou paličkou. Festivalový SBS-kár vám zo zadku dokáže vytiahnuť sklenenú fľašu Coca Cola, zdravoťák vás po extáze nenechá skolabovať ani zatknúť, z areálu vás nikto nebude vyháňať ani v noci a pri Vatre vám zoberú mobil, aby ste si zažili rok 1989. Dresscode je 12. ročníka je "Mirror, Mirror" a na poopičnú nedeľu chystajú prekvapenie. Lístky väčšina už má kúpené, treba sa poponáhľať!" hecuje moderátor podcastu Filip Jánošík Lehotský.

Pozerajte a počúvajte na: Zoznam.tv | Youtube | Spotify | Apple Podcasts

Grape festival sa uskutoční 11. a 12. augusta na letisku v Trenčíne. Hlavnými lákadlami sú britskí indie-rockeri Foals, spevák a raper Yungblud, jeden z najvýraznejších projektov francúzskej elektronickej/synthpopovej scény M83, berlínski velikáni Moderat či psych-rockoví Austrálčania King Gizzard and the Lizard Wizard.

Domácu scénu budú zastupovať stálice slovenských festivalov Para, Gleb, Jana Kirschner, HEXBilly BarmanSlobodná Európa a mnohí ďalší. Chýbať nebude ani viacero výborných nových objavov zo svetovej aj slovenskej a českej scény.

Prečítajte si tiež: Grape sa stal prvým festivalom, ktorý je nominovaný na prestížnu Cenu za architektúru (CE ZA AR)

Vstupenky: Predpredaj.sk

Billy Barman, Grape festival 2022 Zdroj: Martina Mlčúchová

Podcast Zoznam:sa vznikol v lete 2022 v spolupráci Hudba.sk, Predpredaj.sk a Zoznam.sk s hudobníkom Filipom Jánošíkom Lehotským, ktorý sa ujal roly moderátora. Medzi doterajšími hosťami podcastu boli Lasky zo skupiny Para, Juraj Benetin (Korben Dallas), Miro Jaroš, Zuzana Smatanová, herec, producent a scenárista Andy Kraus, Peter Cmorik, Emma Drobná, Maťo Ďurinda, Nina Kohout či Zdenko Hanout.

Dajte si odber podcastu Zoznam:sa na Youtube a Spotify a nezmeškajte ďalšie zaujímavé rozhovory. 

Text: Hudba.sk