Hlavná stránka

>

Správy

>

Namiesto veľkolepej oslavy fiasko: Festival Woodstock 50 oficiálne zrušili

Namiesto veľkolepej oslavy fiasko: Festival Woodstock 50 oficiálne zrušili

01.08.2019 - 12:00 | redakcia

Festival na počesť 50. výročia legendárneho podujatia Woodstock dva týždne pred konaním oficiálne zrušili. Woodstock 50, ktorý mal trvať tri dni, sa v uplynulých mesiacoch potýkal s viacerými problémami vrátane financií, odstúpenia umelcov či zabezpečenia miesta konania.


"Sme smutní z toho, že séria nepredvídaných neúspechov nám znemožnila usporiadať festival, ktorý sme si predstavovali, s úžasným line-upom, ktorý sme pripravili, a spoločenskou angažovanosťou, ktorú sme očakávali," vyjadril sa vo vyhlásení spoluorganizátor legendárneho festivalu z roku 1969 Michael Lang.

Lang vysvetlil, že po odstúpení hlavného finančného partnera a neúspechoch s dvomi lokalitami (z pôvodne plánovaného Watkins Glen v štáte New York sa miesto konania nedávno zmenilo na podstatne menší priestor Merriweather Post Pavilion v Marylande) začali spolupracovať s neziskovou organizáciou HeadCount, ktorá propaguje účasť na demokratickom procese a registruje voličov. Spoločne chceli vytvoriť menšie podujatie s cieľom vyzbierať peniaze pre ich činnosť a podporiť tiež neziskové organizácie bojujúce proti klimatickým zmenám. Zároveň ukončili zmluvy so všetkými umelcami, aby "ich účasť bola z ich strany dobrovoľná". Od projektu následne úplne odstúpili viacerí umelci, ako napríklad The Black Keys, Jay-Z, Miley Cyrus, The Raconteurs, Santana a The Lumineers.

Šéf Woodstock 50 Greg Peck vysvetlil, že ich plány skomplikoval "nešťastný spor s finančným partnerom a následné súdne konanie". "Pracovali sme tvrdo na tom, ako vyprodukovať riadnu poctu Woodstocku - a v poslednom týždni sa k nám pridali viacerí skvelí umelci, aby podporili Woodstock 50 - ale jednoducho nám vypršal čas," povedal Peck. Následne zdôraznil, že "woodstockovské hodnoty mieru a tolerancie sú pre nás v súčasnosti dôležité ako nikdy predtým", a preto sa ich treba zastať a hľadať budúce spôsoby, ako si ich uctiť a oslavovať.

Originálny Woodstock sa konal v dňoch 15. až 18. augusta 1969 pri meste Bethel v Catskill Mountains, severne od New Yorku. Festival s podtitulom "Tri dni mieru a hudby" sa stal jednou z kľúčových udalostí pre generáciu hippies a protivojnové hnutie v USA. Na festivale vystúpili okrem iných Joan Baez, Jimi Hendrix, Janis Joplin, Jefferson Airplane, Joe Cocker, The Who, Crosby, Stills, Nash & Young, Ravi Shankar, Santana či Grateful Dead.

Zdroj: SITA (Nme.com, archív)
Foto: Woodstock.com


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti