Hlavná stránka

>

Správy

>

Ako dopadol konkurz na muzikálovú Bambuľku? Ján Ďurovčík si vybral tri

Ako dopadol konkurz na muzikálovú Bambuľku? Ján Ďurovčík si vybral tri

02.02.2018 - 13:00 | redakcia

Až šesťsto detí prešlo konkurzom na hlavnú postavu pripravovaného muzikálu Bambuľka. Režisér Ján Ďurovčík si nakoniec vybral tri jej predstaviteľky. Okrem toho je výsledkom náročného výberu aj šesť ďalších účinkujúcich do vedľajších úloh. Muzikál má mať premiéru 18. mája v Bratislave. Následne poputuje za svojimi detskými divákmi po celom Slovensku.


Novými Bambuľkami sa stali Vanesska Ostrochovská, Sára Súchovská a Lima Eliá Prágerová, ktoré splnili náročné požiadavky tvorcov. Jedna z uchádzačiek mala dokonca na nohe sadru a predsa dokázala presvedčiť, že je šikovná a že to zvládne.

"Konkurz bol náročný a krásny zároveň. Náročný v tom, že sme tie dievčatá potrebovali preklepnúť a krásny v tom, že prišlo veľa talentovaných detí. Vyberali sme poctivo a dlho v niekoľkých kolách, speváckych, tanečných a činoherných. Na konci nám zostal trojnásobný počet talentovaných detí, ktoré by sa hodili. Čiže nakoniec rozhodli malinké detaily," vysvetľuje režisér Ján Ďurovčík. Na konte má už niekoľko spoluprác s deťmi. S Jozefom Bednárikom spolupracoval na muzikáli Oliver. Diváci si pamätajú jeho skvelé predstavenia Neberte nám princeznú, Janko Hraško či Šľahačková princezná.

"S víťazkami konkurzu som veľmi spokojný. Vybrali sme aj ďalšie dievčenské postavy, kamarátky Bambuľky. Mám za sebou už niekoľko spoluprác s deťmi a veľmi dobre sa mi s nimi robí. Ja s nimi hovorím ako s dospelými a oni potom tak aj fungujú," konštatuje Ján Ďurovčík.

Kamarátky Bambuľky si v pripravovanom muzikáli zahrajú Terezka Vodičková, Karolínka Tkáčová, Nelka Náhla, Alžbetka Karpatová, Sabinka Grlaková a Esterka Handiaková. Na kultovom seriáli Bambuľkine dobrodružstvá z roku 1982, vyrástlo už niekoľko generácií detí. Autor námetu, scenára aj textov piesní Peter Guldan napísal námet na seriál zameraný na výchovu detí v predškolskom veku po narodení syna. Hudbu k seriálu zložil český skladateľ Ján Kovář.

Premiéra muzikálu Bambuľka je naplánovaná na 18. mája v bratislavskom Istropolise. Následne poputuje za svojimi detskými divákmi po celom Slovensku.

Redakciu Hudba.sk informovala Nora Krchňáková z NK Factory.

Foto: Muzikál Bambuľka


Zdielať na Facebooku

blog comments powered by Disqus
po ut st št pi so ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 1 2 3

Najčítanejšie

Disqus

Najpopulárnejší hudobní interpreti